Жылулық сәулелену.Абсолют қара дене.Жарық кванттары туралы Планк гипотезасы.Планк формуласы.

Сыныбы, пәні: 9«А»

Физика

Пән мұғалімі: Лаубаева А.Т

Күні: 16.02.17

Сабақтың тақырыбы Жылулық сәулелену.Абсолют қара дене.Жарық кванттары туралы Планк гипотезасы.Планк формуласы.
Мақсаты Квант ұғымына алғаш рет түсініктеме беріп,жылулық сәулелену түрлерін ажыратуға үйрету
Күтілетін нәтижелер

 

 

Квант энергиясын есептей білуі
Керекті жабдықтар

 

Слайдтар,парақшалар
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: Сұрақ-жауап, топтастыру,тест тапсырмасы
Түйінді түсінік Теориялық білімді практикамен ұштастыру, ойларын тиянақты жеткізе білу. Білім деңгейлерін бақылау.
Сабақ барысы:
Сабақ

кезеңдері

Мұғалім әрекеті  Оқушы әрекеті
Кіріспе 1.Оқушылармен амандасу, түгелдеу.

 

 

2. Психологиялық дайындық Сынып оқушыларын ортаға жинау, қол ұстаса шеңбер құру, оқушылардың сабаққа қатысын тексеру.Оқушыларга жасырын түрде топты таңдату

 

 

 

 

 

 

3.Үй тапсырмасын тексеру:

 

4. Пысықтау сұрақтары.Сәйкестендіру

 

Бағалау. «басбармақ» арқылы өздерін бағалайды.

 

 

Мұғаліммен амандасады.

 

Парақшаларды алады, сол бойынша топқа бөлінеді.Топ басшысын сайлайды. Ұжыммен жұмыс жасайды (Бағалау парақшасына бағаланады)

 

Әр топ өздерінің аты бойынша сипаттама береді.«ультракүлгін»,«инфрақызыл»,«ақ жарық»

Тұсаукесер

 

 

 

 

Оқушылар күннің жады мен сабақтың тақырыбын жазып болған соң, сабақтың мақсатын шығару қажеттігі айтылады. Сынып сабақтың мақсатын белгілейді:

 

Негізгі бөлім

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

А)   Оқушыларға интербелсенді тақтадан мынадай кестелер беріледі.

1-слайд

     

 

2-слайд

     

 

3-слайд

   

 

Ә)«Bilimland»сайтынын жаңа сабақ бойынша видеороликтер көрсету

Бағалау. «басбармақ» арқылы өздерін бағалайды.

 

Б)   Оқулықпен жұмыс. 38-жаттығу,«Шың »квант энергиясын есептеуге есептер

 

Бағалау. «басбармақ» арқылы өздерін бағалайды

 Сергіту сәті.

 

 

В)     Тест тапсырмасы.

 

Бағалау. «басбармақ» арқылы өздерін бағалайды.

 

 

 

 

Оқушылар сол арқылы білімдерін бір жерге жинақтап, жаңа тақырыпты ұғып алады.

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқушылар жаңа сабақтан алған білімдерін пайдалана отырып, сұрақтарға жауап береді. Қажет жағдайда түсіндіреді.

 

 

 

Қорытынды

 

 

 

1)Бекіту сұрақтары:

 

2)Бағалау: Сабақ барысындағы жұмыстануы бойынша, сабақ критерийлеріне сәйкес оқушыларды сыныппен кеңесе отырып  бағалаймын, бағаға түсініктеме беріп, жетілу жолдарын айтамын.    

                           

3)Үйге тапсырма: §47-48,37 жаттығу

 

4)Рефлексия:

 

Сабақ аяқталды!

— Сау болыңыздар!

Тақырып бойынша алған білімдерін қорытындылайды..

Оқушылар бағаланады.

 

 

 

 

 

 

Сабақтан алған әсерін баяндайды. Кей оқушы сыныпқа оқып береді.