Ә.Қоңыратбаев «Киіктің айласы»
Сабақтың тақырыбы: Ә.Қоңыратбаев «Киіктің айласы»
Сабақтың мақсаты: Киік туралы түсініктері кеңейтеді.
Оқыту нәтижесі: 1) Ә.Қоңыратбаев және киік туралы біледі.
2) Дала жануарларының айласы туалы түсінеді.
Құрал-жабдықтар: түрлі-түсті бояулар, ақ қағаздар, суреттер
Сабақтың түрі: дәстүрлі
Сабақтың типі: аралас сабақ
Табыс крийтерилері: 1) Ә.Қоңыратбаевтың «Киіктің айласы» мәтіні туралы білемін.
2) Дала жануарларының айласы туралы білемін.
Р/с | Сабақ кезеңі | Оқытудың белсенді әдіс тәсілдері | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Барлығы қоса алғанда |
1 | Ұйымдастыру кезеңі | 1. Топқа бөлу тәсілі | 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.
2. Психологиялық жайлы ахуал орнату. Оқушылар дөңгеленіп тұрып, бір-бірін мерекемен құттықтайды. 3. Топқа бөлу. Есептермен. |
1. Мұғаліммен амандасады.
2. Психологиялық көңіл – күйі жақсарады. Бір-бірін құттықтайды. 3. Топқа бөлінеді. |
16 оқушы | |
2 | Үй тапсырмасын пысықтау | Сын тұрғысынан ойлау. | 1.Үйге берілген «Қайырымдылық» тақырыбына байланысты сұрақтар қойылады.
2.Жауаптарын толықтырады.
|
1.Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
2.Қайырымдылық туралы айтады. |
Екі жұлдыз, бір тілек. | 16 оқушы |
3 | Жаңа сабақ | Миға шабуыл әдісі
Айналмалы бекет әдісі |
1.Киіктің суретін көрсету арқылы сабақты түсіндіреді.
2.Оқушылар бір-біріне жаңа сабақты түсіндіруге бағыт – бағдар береді. 3. Бағыт – бағдар беріп отырады. |
1.Сабақты түсінеді.
2.Сабақты бір-біріне түсіндіреді. 3. Түсінгендерін әңгімелейді. |
Бас-бармақ әдісі | 16 оқушы |
4 | Бекіту кезеңі | Тірек сөздер | 1.Дәптермен жұмыс. Тірек сөздерді жазады.
3.Жауаптарын толықтырады.
|
1. Тірек сөздермен жұмыс жасайды.
2. Мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді. |
Өзін-өзі бағалау | 16 оқушы |
5 | Қорытындылау | Жабайы аңдардан, жануарлардан қорғану туралы тапсырма береді. | Тапсырманы орындайды.
|
Өзін-өзі бағалау | 16 оқушы | |
6 | Үй тапсырмасы | Мәтнінді оқу |
«М.Жалилов атындағы орта мектеп мектепке дейінгі шағын орталығымен» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Ә.Қоңыратбаев «Киіктің айласы»
Танабекова А.Т.