Температура. Оны өлшеу тәсілдері.Термометрдің түрлері. Температураның шкаласы
Сабақ жоспары
Сыныбы- 8 (сегізінші) | Пәні: Физика | Мерзімі: 06.09.2016 ж |
Сабақтың тақырыбы: | Температура. Оны өлшеу тәсілдері.Термометрдің түрлері. Температураның шкаласы | |||
Негізгі идея: | Температура,термометрдің түрлері,температураның шкаласы туралы түсінік беру | |||
Сабақ мақсаты: | Барлық оқушылар | Температура,термометрдің түрлері,температураның шкаласы жайлы білу | ||
Оқушылардың көпшілігі | Температура, температураны өлшеу тәсілдерін, термометр түрлері жайлы білу | |||
Жекелеген оқушылар | Жеке, жұптық, топтық жұмыстар жасау барысында температураның бір түрінен екінші түріне айналдыра білу | |||
Құндылықтар: | Табиғатты құрметтеу, қорғау | |||
Лексика: | Температура, термометр, шкала | |||
Табыс критерилері | Барлық
оқушылар |
Температура,термометрдің түрлері,температураның шкаласы жайлы біледі |
Оқушылардың көпшілігі | Температура, температураны өлшеу тәсілдерін, термометр түрлері жайлы біледі | |
Жекелеген оқушылар | Жеке, жұптық, топтық жұмыстар жасау барысында температураның бір түрінен екінші түріне айналдыра біледі |
Сабақ кезеңдері
іс-әрекеттер
кезеңдер |
Мұғалім әрекеті | Оқушылар әрекеті | ресурстар | |||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері, уақыты | Психологиялық дайындық
Оқушылармен сәлемдесу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру, жағымды ахуал тудыру. |
Сәлемдеседі. Назарларын сабаққа аударады. Көңіл-күйлерін реттейді. Белсенді жұмысқа талпынады. | ||||||||||||||||||
Кіріспе бөлімі | «Сандар сөйлейді»
ойыны |
«Сандар сөйлейді» ойыны
Ойынның шарты: әр оқушы кестедегі цифрларды көре отырып, соған сәйкес мәлімет айтады
|
Бірін – бірі бағалау | |||||||||||||||||
«Біліміңді тексер!»
Оқушылар қол көтеріп, жауап береді.
|
Өткенді еске түсіріп, білімге жүгінеміз.
ü Қандай қозғалысты жылулық қозғалыс деп атайды? ü Жылулық қозғалыстың механикалық қозғалыстан айырмашылығы неде? ü Броундық қозғалыстың себебі неде? ü Диффузия дегеніміз не? ü Диффузияның жылдамдығы температураға, тығыздыққа қалай тәуелді болады? Неліктен? |
Өзін – өзі бағалау | ||||||||||||||||||
Негізгі бөлім | Топтық жұмыс
«Физикалық диктант» |
«Физикалық диктант»
Термометр – Жылу алмасу – Температура – 100 С – 273,15 С – Механикалық энергия – Үштік нүкте — |
Өзін – өзі бағалау | |||||||||||||||||
Жұптық жұмыс «3 қатесі»
|
«3 қатесі»
|
Өзін – өзі бағалау | ||||||||||||||||||
Жеке жұмыс
«Шапшаң ойлан» |
«Шапшаң ойлан»
Оқушылар есепті шапшаң, әрі тез шешіп жауабын кестеге түсіреді.
|
Өзін – өзі бағалау | ||||||||||||||||||
Қорытынды бөлімі | Кері байланыс жасау
«Ашық есік» акциясы |
Не білдім? Не үйрендім? Не сәтті болды? Не сәтсіз болды? | Стикерлер | |||||||||||||||||
Кейінгі тапсырма | Идеял тапсырма
1. 2. 3. |
Күнделіктеріне жазады.
Күнделікке бағаларын қойдырады. |
Қызылорда облысы Жаңақорған ауданы Аққұм ауылы
№221 негізгі орта мектебінің физика пәнінің мұғалімі
Жиембаева Гулмира Искендировна