Тәуелсіздік толғауы.

Пән: қазақ тілі      12.12.2018

Сынып: 11-сынып

Сабақтың тақырыбы: Тәуелсіздік толғауы.

Мақсаты: Елбасы Н.Ә.Назарбаевтың «Тәуелсіздік толғауының » әлеуметтік-саяси мәнін, құндылығын түсіндіру, өздігінен талдату арқылы қорытынды шығару;

Күтілетін  нәтиже : Танымдық, дамытушылық, қызығушылық қабілеттері артады .Ойын нақты жеткізе алады

Модульдері:СТО (сын тұрғысынан ойлау), ОЖЕ (оқушылардың жас ерекшеліктері), ТжДОЖ (талантты және дарынды оқушылармен жұмыс). ОБжК (оқытуды басқару және көшбасшылық), ОҮБжОБ (оқыту үшін  басқару және оқытуды бағалау),

Бағалау:Критериалды бағалау

Деректер: тақта, стикерлер, бағалау парақтары

Әдіс — тәсілдер: Кластер , «Сюжетті кесте»  ,  «Борттық журнал», «Түймедақ сұрақтары», Ыстық орындық

Сабақ кезеңдері Уақыт

 

Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті Ресурстар
Білу.Ой шақыру

«Еркін микрофон»

3мин Тәуелсіздігі бар,  өркендеп дамып келе жатқан елдің ұрпағының өмірлік ұстанымы қандай болу керек? Оқушылар сұраққа жауап береді. Оқулық
Түсіну. Кластер 10мин І топ Елбасы Н.Ә. Назарбаевтың «Тәуелсіздік толғауы» қластер құру

ІІ топ Бұл толғауға өз пікіріңді жаз.

1-топ Берілген тапсырманы топ ішінде талқылай отырып , кластер құрады түсіндіреді.

2- топ  Менің ойымша…

 

кітап
Қолдану. «Борттық журнал», «Сюжетті кесте» 7мин мин 1-топ «Борттық журнал» (Гудлат)

2-топ  «Сюжетті кесте»  Ақпаратты берген уақыттан бастап жұмыс барысында ойдың кезеңін анықтап отыру.

                                 Борттық журнал

Маған осы тақырып бойынша не түсінікті? Мәтіннен қандай жаңалық білдім?
   

                       Сюжет кестесі

Кім? Не? Қашан? Қайда? Неліктен?
         
Кесте
Талдау: Түймедақ сұрақтары 8мин 1-топ Дәлелдеуші сұрақтар— «Егер мен дұрыс түсінсем, онда …?»

2-топ Практикалық сұрақтар— «Әңгіме кейіпкерінің орнында болсаңыз сіз не істер едіңіз?»

 Сұрақтарды топ ішінде талқылай отырып, жауап береді. Дәптер
Жинақтау. «Ыстық орындық» 7мин Екі топқа толғаудың мазмұны негізінде «Мәңгілік елдің ұрпағымын!» тақырыбында эссе жазуды ұсынамын. Ыстық  орындыққа шығады. Дәптер
Рефлексия 2 Ойларын сұраймын. Ойларын айтады.  
Үйге тапсырма 1мин «Рухани жаңғыру ұлттық құндылық» шығарма жазу. Шағын шығарма жазып келеді. Оқулық
Бағалау 2 мин Топ ішінде бағалайды. Бағалау  парашасы бойынша бағаларын талқылайды.  

 

 

                                                                                          Борттық  журнал

           Маған осы тақырып бойынша не түсінікті?           Мәтіннен қандай жаңалық білдім?
   

 

 

 

 

                                                                      Сюжет кестесі

            Кім?                   Не?      Қайда ? Қашан? Неліктен?
         

 

 

Бағалау  парағы

 Бағалау критерийлер мен

дескрипторлар

Нақты фактілерді, сипаттамаларды білу және жаңғырту.  Алынған ақпаратты талдау, ойын толық жеткізе алуы Өз көзқарасын ойын еркін жеткізе алуы Уақытты үнемдеуі Жалпы бағасы