Достықты сақтаудың жолдары

Сабақтың тақырыбы:

Достықты сақтаудың жолдары

Мұғалімнің аты-жөні: Муртазина А.Ж

Күні:    26.10.2018

СЫНЫП:  7Ә

 

Қатысқан  оқушылар  саны: 13

 

Қатыспаған оқушылар саны: 0
Сабақ негізделген оқу мақсаттары 7.Т/А3 Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, ұсынылған ақпарат бойынша факті мен көзқарасты ажырата білу.

7 Ж 4.Эссенің құрылымы мен желісін сақтап,тақырыпқа байланысты берілген мәселені оңтайлы шешілу жолдары немесе себептеріне өз көзқарасын жазу.

Сабақ  нәтижесі:

 

Барлық оқушылар орындай алады:

Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Ұсынылған ақпарат бойынша факті мен көзқарасты ажырата біледі, сұрақтарға жауап беріп, сұрақ қоя біледі.

Кейбір оқушылар орындай алады:

Эссенің құрылымы мен даму желісін сақтайды,берілген мәселеге байланысты өз көзқарастарын жаза алады.

Бағалау  критерийі -Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсініп, ұсынылған ақпарат бойынша факті мен көзқарасты ажырата біледі.

-Эссенің құрылымы мен даму желісін сақтайды,берілген мәселеге байланысты өз көзқарастарын жаза алады.

Тілдік құзіреттілік  
Ресурстар Сайт ,оқулық , мәтін
Әдіс-тәсілдер «Түртіп алу»әдісі,«Екі жақты күнделік» , «Ыстық орындық», «Маңызды аймақ»
Пәнаралық байланыс  
Алдыңғы оқу Достық туралы мақал-мәтелдер жинақтау.
Сабақтың жоспары
Жоспарланған уақыт Сабақ барысы : Бағалау түрлері
Сабақтың басы

5  минут

Ұйымдастыру кезеңі  2 минут

Топтарға бөлу.

Тірек сөздер  бойынша топқа  бөліну.

Оқушыларға сөздер қиындыларын беремін. Әріп қиындыларда бақыт,қуаныш деген сөздер болу керек.

Оқушылар сол сөздер бойынша топтарға бөлінеді.

1-топ: бақыт

2-топ: қуаныш

 

 

Сабақтың ортасы

 

 

«Түртіп алу»әдісі

6 минут

 

 

«Екі жақты күнделік» әдісі

10 минут

Білу және түсіну

Тыңдалым дағдысы: Сіз кіммен доссыз?  Мәтінді тыңдайды.

Топтық жұмыс

«Бақыт» тобы тыңдалған мәтіннен жақсы қасиеттерді, «қуаныш» тобы жаман қасиеттерді теріп жазады.

 

Сұрақтар:

1.Кесел мінезге үйрету дегеніміз не?

2.Игілікке бұрылсаң қолпаштайды дегенді қалай түсінесің?

3.Сөзің түзеледі дегенді қалай түсінесің?

4.Сені қалай өтірікке үйретуі мүмкін?

Қабілеті жоғары оқушыларға саралау тапсырмасы ұсынылады. Үзіндіні мақал-мәтелмен түйіндеп жаз.

«Асыл арна» сайт бейне ролик

 

 

 

 

«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бағалау

8 минут

 

 

 

 

 

 

«Автор орындығы» әдісі

4 мин

Бақыт тобы:Эссе «Досыңа ащы да болса шындықты айтқан дұрыс » деген оймен келісесің бе?Ойыңды дәлелдеп жаз.

Куаныш тобы:Сіз кіммен доссыз? 50-60 сөз

Дескрипторлар:

1.Эссе құрылымы сақталады.

2.Өзіндік көзқарасын білдіреді.

3.өз ойын нақты мысалдармен дәлелдейді.

 

 

 

 

Берілген дескриптор бойынша бағалау

 

 

 

 

Аяқталуы

Сабақты бекіту

5 минут

«Маңызды аймақ»әдісі

Кері байланыс:

 

 

 

 

 
Қосымша ақпарат

 

Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Сіз

қабілеті жоғары

оқушыларға тапсырманы

күрделендіруді қалай

жоспарлайсыз?

Бағалау — Оқушылардың

үйренгенін тексеруді

қалай жоспарлайсыз?

Пəнаралық байланыс

Қауіпсіздік жəне еңбекті

қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы

байланыс

«Екі жақты күнделік» әдісі бойынша барлық оқушылар үзіндіге өз сөздерімен түсінік береді. Қабілетті  оқушылар қосымша үзіндіні мақал-мәтелмен түйіндеп жаз. 1.«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бағалау

2. Берілген дискриптор бойынша бағалау

Өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау;

Сабақ барысында айтылған адам бойындағы жақсы-жаман қасиеттерді анықтау арқылы ынтымақтастыққа баулу.

Рефлексия

Сабақ / оқу

мақсаттары

шынайы ма?

Бүгін оқушылар

не білді?

Сыныптағы ахуал

қандай болды?

Мен жоспарлаған

саралау шаралары

тиімді болды ма?

Мен берілген

уақыт ішінде

үлгердім бе?

Мен

өз жоспарыма

қандай түзетулер

енгіздім жəне неліктен?

 

Сабақты оқу мақсаттары шынайы.Тақырыптың ашылуына қолайлы мақсаттар қойылған.

 

Бүгін оқушылар нағыз достың қанадай болатынын , достықты сақтап қалудың жолдарын анықтады.

Сыныптағы ахуал жоғары деңгейде ,оқушылардың белсенділіктері байқалды.

Жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды.

 

 

Әр тапсырма берілген уақытында орындалды.

 

 

Өз жоспарыма түзетулер енгізбедім.

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бағалау

2: Берілген дискриптор бойынша бағалау

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1: «Автор орындығы» әдісі

2: «Маңызды аймақ»әдісі Кері байланыс

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

Сабақ барысында қалыптастырушы тапсырмалар мен бағалаудың түрлерін түрлендіріп отыру керектігін байқадым