М м дыбысының  жазылуы

            Сауат ашу

Күні:20.11.2018

Сынып: 1

 

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы  М м дыбысының  жазылуы
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту

1.8 Берілген тақырыпқа  әңгіме құрап айту

1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту

Сабақ мақсаты Барлығы:Жаңа білімді меңгереді.

Көбі:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.

Жетістік критерийлері Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.

Құндылықтарды дарыту Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
АКТ қолдану дағдылары Аудиожазба , таныстырылым.
Тілдік құзыреттілік Мм дыбысы мен әрпі.
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет Ресурстар
Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

5 минут

Біз балдырған баламыз,Құстай қанат қағамыз.

Дүниені аралап,Оқып білім аламыз.

Көзді салып қараңыз,Былай қанат қағамыз.

/Б.Бөрiбаев/

– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!

 

 

Шаттық шебері

 

 

 

 

Сабақтың ортасы

8 минут

 

 

№1  Сызбаның және сөздердің  көмегімен өз атаң  туралы «оқы».

                  Дескриптор

 

1.сызбаның көмегімен өз аталары туралы айтады-1 балл

2.Сөздерге дыбыстық талдау  жасайды-1 балл

3.Сөйлемдерді  буындап оқиды -1балл

№2 Оқылым.

Мата   Марал  алма     мал    адам    маса    томар   шама

мол  Марат  Арман   ал   алма   отыр  отырма  сула  сулама

Дескриптор

1.      Сөздерде неше  дыбыс бар екенін айтады-1балл

2.     Сөздерге дыбыстық талдау жасайды-1 балл

3.     Сөздерді  буындап оқиды-1 балл

 

Таныстырылым, оқулықпен жұмыс

Сергіту сәті

1 минут

Тереңдет ойыңды,Тiк ұста бойыңды.

Құстарға ұсайық,Қалықтап ұшайық.

Шық алға оң қанат,Шық алға сол қанат,

Шаршаған кездердеҚонайық жорғалап /Б.Бөрiбаев/

Сергіту сәтіне арналған жинақ
Қызықты тапсырма

8 минут

Аяқталуы

16 минут

№3  Балалар малтатас туралы кімге айтты?

 

Дескриптор

1.Балалар малтатас туралы әкесіне ,ағасына  атасына айтқанын әңгімелейді- 1 балл

2. Балалардың  сызба арқылы кімдермен сөйлескенін табады-1балл

Оқулық, дәптерлер.

 

Сабақтың соңы

2 минут

 

Рефлексия  

Кеменің суреттері

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?  

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін  тексеру жоспарыңыз?

 

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

 

Оқушылар өздері жасаған  бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)

 

Өнер, ана тілі сабағы

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.