Шаңғы даярлығы;, (шаңғымен сырғанау)

                                         

 

                        Дене шынықтырудан қысқа мерзімді сабақ жоспары

 

 

 

5-бөлім: Шаңғы даярлығы                                                       

Мектеп: Мамлют қазақ мектеп-интернаты
Күні: 16.10.2018 Мұғалімнің аты-жөні: Сыздыков М.Т.
Сынып: 5 Қатысқандар саны: 14

Қатыспағандар саны:0

 
Сабақ тақырыбы Шаңғы даярлығы;, (шаңғымен сырғанау)

 

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 5.1.2.2. Қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін білу және орындау
Сабақ мақсаттары  

Барлығы; шаңғымен не үшін қозғалу керетігін түсінеді

 

Көбі;   Сырғанауды біледі, талқылайды.

 

Кейбірі; Аяқ, қол үйлесімділігін, қимыл-қозғалыс комбинацияларын орындайды, көрсетеді.

 

Құндылықтарды

дарыту

Ұлттық идея Мәңгілік Ел. Қарым-қатынас жасау қабілетін дамыту.
   
Тілдік  мақсаттар

 

   Адамның  денсаулығы мен физикалық жай-күйін   жақсартуға дене  белсенділігі қалай көмектесе  алатынын.талқылай алады.

Пән лексикасы және терминология:

Сөре, мәре (старт,финиш)

 

     Пәнаралық

    байланыстар                                   

Жаратылыстану
    АКТ қолдану

     дағдылары

Ғаламторды   пайдалану, сабақты видео құралдарға жазып алу.
   Бастапқы білім

 

Шаңғы даярлығы; Бір мезгілде бір адымды жүрістің, қауіпсіздік ережесі
                                                           

 

 

 

 

 

 

                                                     Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет  

 

Ресурстар
 Сабақтың

басы

 

10 минут

 

Мұғалім оқушылармен сәлемдеседі.

Сабақтың тақырыбын таныстыру

ЖДЖ

Оқушылардың уәжін көтеретін

бой сергіту жаттығулары

Ойыншылар тепе — тең екі топқа бөлінеді, екі — екіден жұптасып тұрысады. Ортаға екі жұп шығады. Бірі екіншісін арқалап алады. Белгі бойынша олар бір — біріне жақындаса бастайды. Мақсаттары бірін — бірі аударып кету. Тартыс басталады. Егер арқадағы ойыншының бір жері жерге тиіп кетсе, жеңілген болып есептеледі. Ойынға келесі екі жұп шығады. Олар да осылай тартысады. Ойын жалғаса береді. Қай топ көп аударса, сол топ жеңген болып есептеледі. Артынан ойыншылар бір — бірімен орын ауыстырады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Әр әрекет үшін үлкен бос кеңістік.

 

Сабақтың ортасы

 

25 мин

 

Саралау арқылы оқушыларды топқа бөлу

(кіші алаңды шаңғымен жүріп өту)

Тапсырмаларға дескрипторлар

Физикалық деңгейі жоғары оқушыларға қашықтыты ұзарту және сыныптастарына моделдеу арқылы көмектесу.

Деңгейі орта оқушыларға екі адымнан сырғанау.

Деңгейі төмнен оқушыларға арнайы ұзындықты үш рет таяпен итерілу арқылы сырғанау
Орта екпінмен қашықтықты өту.

Бағалау критерииі;                       0-бұрыс

                                                            1-дұрыс

А)Сырғанау техникасы (аяқтың итерілуі) және

Б)  Сырғанау техникасы (аяқты орнына  қоюын), және тоқтауды.

С)Қол жұмысы (таяқпен итерілуін)

Секундамер

Жалауша

Смартфон

Шаңғы құрал жабдықтары

Сабақтың

соңы

10 минут

 Сергіту жаттығуы ; Ұшты-ұшты

—          Екі қолды көтер;,  білдім,  үйрендім

—          Бір қолды көтеру  —  түсініксіз

—          Қолдар төменде  — Әлі де жұмыс жасау керек

.
Дифференциалды оқыту:    — көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз?                           -кабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? Бағалау:                                                                      – оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз? Пәнаралық байланыс:                    — денсаулық және қауіпсіздік ережелері.              — АКТ.                                           — құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)
Топтық және жекелей жұмыстар қолдану арқылы  үлгерімі жақсы оқушылардың көмегімен қабілеті төмен оқушыларға қолдау жасауды жоспарладым. Оқушылар сырғанаудың тактикасы  мен стратегиясы не екенін біледі. Олар сырғанай алады тактикалық әрекеттерді бірге қарастырады.

Өзіндік талдау және қалыптастырушы бағалау арқылы і сабақ барысында бағалау жүргізіледі.

Оқушылар сабақ барысында ҚТ ережелерін сақтайды.
 

 

Сабақ бойынша рефлексия

 

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

 

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

 

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

 

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

 

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

 

 

 

 

 

 

 

Дұрыс  қойылған

 

 

 

 

Барлығы қол жеткізді

 

 

 

 

 

Дұрыс жүргізілді

 

 

 

Сақталды

 

 

 

Ауытқулар жоқ