Тығыздықты есептеу

 

Қысқа мерзімді жоспар

Пәні: Физика

Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: Тығыздық

Мектеп: Г.Титов атындағы № 54ЖОМ КММ
Күні: 05.05.2017ж Мұғалімнің аты жөні:С.Кумекова
Сынып: 7 А,Ә,Б,В» Қатысушылар саны: Қатыспағандар:
Сабақ тақырыбы Тығыздықты есептеу
Осы сабақта жүзеге асатын оқу мақсаты (оқу жоспарына сілтеме)  7.2.2.15 — Тығыздықтың формуласын есептер шығаруда

қолдану.

Сабақ мақсаты Оқулықпен жұмыс жасайды, тығыздықтың  формуласын пайдалана  отырып деңгейлік есептер шығарады.

Тығыздыққа анықтама береді, теңдеуді біледі, есеп шығаруда қолданады.

Тәжірибелік есеп шығарады.

Тілдік мақсаттар

 

 

 

 

 

 

Арнайы пәндік лексика және  терминология.

                                      Сөздік

ағылшынша Қазақша орысша
mass масса масса
volume көлем объем
density тығыздық плотность
vector вектор вектор
scalar

guantity

Скалярлық шама Скалярная

величмна

 

Масса, көлем, тығыздық, векторлық, скаляр шама

Диалок үшін пайдалы дәйекті сөздер:

Тығыздық – бұл ………..шама

Тығыздық -…………болып табылады

Тығыздық…………..әрпәмен белгіленеді

Тығыздықтың өлшем бірлігі………..

Тығыздықты өлшеу үшін қолданылатын прибор……….

деп аталады.

Құндылықтарды дарыту

 

 

Оқушылардың өз бетімен жұмыс жасау, іздену кабілеттерін арттыру. Инновациялық,шығармашылық

қабілеттерін қалыптастыру арқылы бәсекеге қабілетті  ету.

 

Пән аралық байланыс Математика, биология
АКТ-ны қолдану дағдылары Оқулық, есептер жинағы, эл. оқулық, интерактивті тақта.
Қосымша білім

 

Hhh.fizik,  Тығыздықтың физикалық мағынасын түсіну.

 

Бағалау  критериі Оқулықпен жұмыс жасайды. Тығыздықтың анықтамасын біледі . Денгейлік есеп шығарады.

 

  Сабак барысы
Жоспарланған сабақ кезеңдері Сабақта жоспарланған қызмет (іс-әрекет)

 

Ресурстар
Сабақтың басы

 

1 .  Ұйымдастыру кезеңі:    Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу, сынып ішіндегі тазалык пен оқушылардың сабаққа катысымын қадағалау.

Шеңбер қүрып әр оқушы смайлик арқылы өз көңіл — күйлерін көрсетеді.

2.   Ынтымақтастықты қалыптастыру.

Топтарға бөлу:  ақ, қызыл,сары шарлар.

3.  Үй жұмысын тексеру:

“Тыңдап отырған үштік” әдісі арқылы үй жұмысын бір –бірінен сұрату.

Зат тығыздығы және тығыздықтың өлшем бірлігі.

Дененің массасы мен көлемін өлшеу.

Берілген денелер арқылы  қатты дене  мен сұйықтың көлемін қалай анықтаймыз.

дескриптор толық жартылай Жауабы

жоқ

1 Анықтаманы біледі      
2 өлшем бірлігін

жазады

     
3 Дененің массасы мен көлемін өлшеу      
4 Берілген денелер арқылы

қатты дене мен сұйықтын колемін  анықтайды

     

 

Шар, смайлик.
Сабақтың ортасы

 

Миға шабуыл. Сұра­қ ­–жауап.

Есептер шығару:

Жұптық жұмыс:  “Пилот Штурман» әдісі (Пилот -басқарушы Штурман –орындаушы) Формулалар жазу,Пилот – тапсырманы айтып отырады, Штурман – қағаз бетіне түсіріп отырады.

Қосымшы №1

 

Қосымшы №2

Сабақтың аяғы

 

Үйге тапсырма: 1. Тыгыздық тақырыбына ребус, сөзжұмбақ құрастыру

2. 10 сұрақтан тұратын тест құрастыру.

Кері байланыс: Рефлексия парағы

-бүгінгі сабақта үйренгенім……

-бүгінгі сабақта ұнаганы………..

-бүгінгі сабақта қайталадық….

-бүгінгі сабақта өзіме қойған бағам..

-бүгінгі сабақта …. өтті

Бағалау: “Бағдаршам» әдісі

Бағалау шәкілі

Жасыл : «5»    20 — 23

Сары:    «4»    16-19

Қызыл:  «3»    9-15

              « 2»     0-8

Үй тапсырмасын тыңғылықты жазып алады.

Рефлексия парағын толтырып

топ басшысыны тапсырады.

Қосымша 3

 Дифференциация – .

Сіз жоспарда қолдауды қалай басымырақ көрсетуді жоспарлайсыз?  Қабілетті балаларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың меңгерген білімдерін қалай тексеруді жоспарға енгізіп отырсыз?  Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын қорғау
 

Кабілеті жоғары оқушылар  күрделілігі жогары есептер шығарады

 

 

 

Әр этап сайын кері байланыс беріледі.

Физика  кабинетіндегі кауіпсіздік ережесін сақтау
Сабақ бойынша рефлексия

Оқу мақсаттары шынайы болды ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме?  Егер жетпесе неге?

 Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттары сақталды ма?  Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неге?

 

Осы бөлімде сабақ туралы ойланыңыз.  Сол жақтағы бағанның негізгі сұрақтарына жауап беріңіз. 
 
Жалпы бағалау

 

 

Сабақтың екі көрінісі жақсы өтті (оқыту мен қатар оқу туралы да ойланыңыз)? 

1:

 

2:

 

Сабақты жақсартуға ненің әсері тиуі мүмкін (оқыту мен қатар оқу туралы да ойланыңыз)?  

1:

 

2:

 

Сабақ барысында мен сыныппен бөлек оқушылар туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу керек?