Қысқа мерзімді жоспар:
7.3С бөлім. Түзулердің өзара орналасуы
Сабақ түрі: Өзара бірлесіп білім алу сабағы |
Мектеп: №62 МЛ |
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Бейбітхан К. |
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы |
Тікбұрышты үшбұрыштың қасиеттері |
Сабақтың типі |
Жаңа тақырыпты меңгерту |
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.3.1.27
тікбұрышты үшбұрыштың қасиеттерін қолдану; |
Сабақ мақсаттары |
p Тікбұрышты үшбұрыштың қасиеттеріне есептер шығару дағдыларын дамыту, оқушылардың іс-әрекетін ұйымдастыру.
p Тікбұрышты үшбұрыштың қасиеттеріне есептер шығару арқылы оқушылардың ойлау дағдыларының, шығармашылық қабілеттерінің, пәнге қызығушылықтарын арттыруға ықпал ету. |
Бағалау критерийлері |
Тікбұрышты үшбұрыштың қасиеттерін біледі;
Тікбұрышты үшбұрыштың қасиеттерін есеп шығаруда қолданады. |
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар:
Тік бұрышты үшбұрыштың элементтерін атайды
Катет – катет – leg
Гипотенуза – гипотенуза – hypotenuse
Тік бұрыш – прямой угол – right angle
Тікбұрышты үшбұрыш – прямоугольный треугольник — right angled triangle |
Құндылықтарды дарыту
|
Оқу, өз бетімен ақпаратты табу, жағдайды талдау, жаңа жағдайларға икемделу, мәселелерді қою және шешім қабылдау, жұпта жұмыс істеу, өз жұмысының сапасына жауап беру, өз уақытын ұйымдастыра білу; |
Пәнаралық байланыстар |
Біздің қоршаған ортада бұрыштар, түзулер, жазықтықтар мен фигуралар кездеседі. Бұл түсінікті дизайн мен технология және физика үшін қолдануға болады. |
АКТ қолдану дағдылары |
Презентациямен жұмыс |
Бастапқы білім
|
Тікбұрышты үшбұрыштардың теңдігінің белгілері |
Сабақ барысы |
Уақыт |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
ресурстар |
Сабақ басы
5 минут |
Өткен тақырыпқа шолу жасау.
Үй тапсырмасын тексеру |
Дәптерлері |
10 минут
10 минут
|
Теориялық бөлім:
Жаңа тақырып: Презентация арқылы түсіндіру
Мақсаты: оқушылардың тікбұрышты үшбұрыштың қасиеттерімен таныстыру.
Оқушының іс-әрекеті: |
Мұғалімнің іс-әрекеті: |
Оқушылар презентация арқылы жаңа сабақты меңгереді, конспект жасайды, сұрақтар қояды. |
Оқушылардың презентациямен жұмысын қадағалау, жаңа тақырыпты игеруін жолға қою |
Жұптық жұмыс / 6 есеп
Мақсаты: тікбұрышты үшбұрыштың қасиеттеріне бірлесіп есептер шығару.
Оқушының іс-әрекеті: |
Мұғалімнің іс-әрекеті: |
Таратпа материалымен танысып, талдап, берілген тапсырмалар тобын орындайды. Әр жұп бір-біріне шешу жолын түсіндіреді. Жауаптарын дайын жауаппен салыстырады, бағалайды. |
Сұрақ туындаған оқушыға көмектеседі, қажет жағдайда түзетулер енгізеді, дұрыс шешімге жетелейтін сұрақтар қояды. Қатемен жұмыс жасап, себептерін анықтайды. |
Оқулықпен жұмыс жасау, есептерді түсіндіріп, дәлелдеуді орындау.
|
презентация
Таратпа қағаздар
Қосымша 1
|
Сабақ соңы
5 минут |
Үй тапсырмасы:
Оқушылар сабақты қаншалықты меңгергенің келесі кейіпкерлер көмегімен көрсетеді. Өз ойларымен бөліседі.
— нені білдім, нені үйрендім
— нені толық түсінбедім
— немен жұмысты жалғастыру қажет
|
|
Саралау–оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу
|
Қалыптастырушы бағалау, тест тапсырмалары.Өзін өзі бағалау. |
Денсаулық сақтау технологиялары.
Сергіту сәттерімен белсендііс-әрекет түрлері.
Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары
|
|
|
|
|
|
|