Табиғатқа саяхат. З дыбысы мен әрпі.

Сауат ашу                      тексерілді:                   Ботабекова Г

Күні:18.01.17.ж

Сынып: 1 «А »

Мектеп:№24.Ж.Сүлейменов  атындағы жалпы орта

Мұғалімнің  есімі:

Қатысқандар саны: 22

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы Табиғатқа саяхат. З дыбысы мен әрпі.
Оқу мақсаттары 1.2.9.1 әріпті  тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру

1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу ) қолдану

1.3.11.1.Сөйлемді бас әріппен бастап жазып,сөйлем соңына тиісті тыныс белгілерін қою

Сабақтың мақсаттары Барлығы:Жаңа білімді меңгереді.

Көбі:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.

Жетістік критерийлері Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.

Тілдік құзыреттілік Түйе
   
Сабақтың кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет Ресурстар
Сабақтың басы

5 минут

– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!  

Шаттық шебері

 

Сабақтың ортасы

8 минут

 

8мин

Оқу мақсаты:1.2.9.1 әріпті  тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру

Ойлау деңгейі.:Білу,түсіну,қолдану

Бағалау критерийі:1.Әріпті таниды және ажыратады.2.Әріпті дыбыспен сәйкестендіріп оқиды

Тапсырма:(МК,Ж,Ө,Қ )№1  Зз дыбысынмен танысу «Айна » ойыны оқушылардың бірі айна боады,екіншісі сол айнаға қарап әріпті айтады-тіліміз  «з»деп айтқанда қайтеді?Дыбыс қысқа айтылып тұр.

Зымыран сөзіне дыбыстық талдау жасау және сурет бойынша әңгімелеу

Дескриптор:1Әріптерді таниды ,ажыратады.2.Зымыран сөзіне дыбыстық талдау жасайды.

Оқу мақсаты:1.2.1.2 оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу ) қолдану

Ойлау деңгейі.:Білу,түсіну,қолдану

Бағалау критерийі:1.Сөздерді буындап  оқиды.2.Сөздерді тұтас оқидыжәне түсінеді.

Тапсырма:(МК,Ө,Қ )№1 Оқылым.  Өз бетінше оқу

Аз қаз өз көз өзен заман қоңыз  сағыз    тоғыз   Зере.

 

Таныстырылым, оқулықпен жұмыс

 

 

 

 

Смайлик

тер әдісі

Сергіту сәті

1 минут

Зымыран боп ұшайық  
Аяқталуы

16 минут

 

№2 Топтарға шығармашылық тапсырма:

1-топ Зз дыбысына қатысты сөздерді жазу

2-топ  Зз дыбысына ертегі құрастыру

3-топ  Зымыранның суретін салу

Оқу мақсаты:1.3.11.1.Сөйлемді бас әріппен бастап жазып,сөйлем соңына тиісті тыныс белгілерін қою

Ойлау деңгейі: Қолдану

Бағалау критерийі:Сөйлемді бас әріптен бастап жазады.2.Сөйлем соңына тыныс белгісін дұрыс қояды.

Тапсырма:(МК,Ө,Қ) З зәрпі мен ол кездесетін сөздерден сөйлем құрау, қатесіз жазу

Дескриптор: 1.Сөйлемді бас әріптен бастап жазады.2.Дұрыс сөйлем құрастырады.

Оқулық, дәптерлер.

Бастырып жазу әдісі

Сабақтың соңы

2 минут

 

Рефлексия

Бүгінгі сабақта болған көңіл-күйді  бас бармақ  арқылы бағалау.

 

Бас бармақтар

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін  тексеру жоспарыңыз?

 

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Оқушылар өздері жасаған  бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)

 

Өнер, ана тілі сабағы

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

 

 

 

 

 

 

Сабақтың   ең ұтымды  кезеңдері

 

Сабақты жақсартуға септігін тигізетін екі сәт

 

Келесі сабақтың өтілуіне септігін тигізетіндей  осы сабақтан сынып және оқушылар жайлы не білдім