Сүйікті спортшым-Ольга Шишигина

Сабақ:Сүйікті спортшым-Ольга Шишигина  
Күні: Мұғалімнің есімі:Нүсіпалы Айдана
Сынып: 4 Қатысқандар саны:13  
Сабақ негізделген оқу мақсаты(мақсаттары)оқу бағдарламасына сілтеме  

 

Сабақ   мақсаттары:

 

Т2 Күнделікті өмірде қолданатын таныс сөздер және сөз орамдарынан құралған қысқа,қарапайым мәтіндердегі негізгі ойды түсінеді.
Бағалау критерийі: Берілген жаңа сөздерді есте сақтайды,сурет бойынша анықтайды.
Ойлау деңгейлерінің дағдылары Білу .Түсіну.Қолдану
Тілдік мақсат: Оқушылар орындай алады:жаңа тақырып туралы  түсінеді,тақырып бойынша жетекші сұрақтарға жауап береді,шынайы өмірмен байланыстырады.

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:жеңіл атлетика-легкая атлетика,желаяқ-быстроногий,жүгіру-бег,жарыс-соревнование

Диалог құруға,мәтін жазуға арналған пайдалы тіркестер:

Талқылауға арналған сұрақтар

-Ольга Шишигина қандай спорт түрімен шұғылданады?

Құндылықтарға баулу Денсаулық күтуге,спортпен шұғылдануға тәрбиелеу
Пәнаралық байланыс: Тарих,өзін-өзі тану,денешынықтыру
АКТ қолдану дағдылары:  
Алдыңғы оқу: Спорттық ойындар
Жоспар
Жоспарланған уақыт Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)  
Басталуы

 

3 минут

 

 

7 минут

 

 

 

Ортасы

 

5 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 минут

 

 

 

 

 

 

І. Ұйымдастыру кезеңі      Сәлемдесу

«Жүректен жүрекке»Оқушылар мұғалімнің көмегімен келесі сөйлемдерді қайталай отырып,бір-біріне тілектерін білдіреді.

-Сәттілік тілеймін! — Жақсы көңіл-күй тілеймін!

Үй тапсырмасын сұрау. 6-тапсырма 143 бет

І Қызығушылығын ояту:

«Қар кесегі»әдісі арқылы 3 топ бірі-біріне өткен тақырыптар бойынша сұрақтарды жазып лақтырады?

-Қазақстанның спротшыларын ата

-Серік Сәпиев кім?

-Ж.Үшкемпіров қандай спорт шебері?

-И.Ильин қай қалада туылған?

«Миға шабуыл»Оқушылар суретке қарап сабақтың тақырыбын ашуға тырысады.

Жаңа сөздермен жұмыс

Сөздікпен жұмыс:

-жеңіл атлетика-легкая атлетика

-желаяқ-быстроногий

Жүгіру-бег

Жарыс-соревнование

Жаңа сөздерді меңгертуге арналған жұмыс түрлері.

-Жаңа сөздерді сөздік дәптерге көшіріп жазғызу

-Жаңа сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру.жаңа сөзді оқиды.

Мағынаны таныту.

 
 

 

 

 

10 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 минут

 

5 минут

 

 

 

 

 

 

Дескриптор:

 

 

 

 

3 минут

 

Аяқталуы

 

 

2 минут

Бағалау критерийі:

-мәтінді оқиды.

-әңгімелей алады.

-талдай алады.

1-тапсырма.Мәтінді оқы,әңгімеле. «INSERT» немесе түртіп алу стратегиясы-түртіп алу әдісі
Оқушылар мәтінді тағы бір рет мұқият оқып шығады.

Қолдарына қарындаш алып, «v»-білемін, «+»-білмеймін,  «-»

-мен үшін жаңа білім/ақпарат/,?-мені таңқалдырды-деген белгілерді қойып отырып,мәтіннің  мазмұнын түсінеді.

 -мәтінді оқыды.

-әңгімелей алды..

(Қ:Б).

6-тапсырма.

Ольга Шишигина –желаяқ спортшы

Ольга Шишигина-спорт шебері

Ольга Шишигина –Олимпиада чемпионы

Сергіту сәті:Жаңылтпашты тез оқы,айтып үйрен

Топтық жұмыс. «Ойлан,жұптас,бөліс» Топтарға 2 түрлі сурет беріледі.Берілген суретті мәтінге айналдыру тапсырылады./мәтіндерін ақ қағазға жазады./

-топтасып ақылдасады.

-есте сақтады.

-сөйлем құрастырды.

/Қ.Б/мақтау,мадақтау

Рефлексия:

Бағалау.Жақсы жауап берген оқушыларды бағалау.

Үйге тапсырма: 6-тапсырма өлеңді жаттау

 
Қосымша ақпарат
Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Сізқабілеті

жоғары оқушыларға

тапсырманы

күрделендіруді қалай

жоспарлайсыз?

Бағалау — Оқушылардың

үйренгенін тексеруді қалай

жоспарлайсыз?

 

 

 

 

 

 
Рефлексия

Сабақ / оқу

мақсаттары

шынайы ма?

Бүгін оқушылар не

білді?

Сыныптағы ахуал

қандай болды?

Мен жоспарлаған

саралаушаралары

тиімді болды ма?

Мен берілген

уақыт ішінде

Үлгердім бе? Мен

өз жоспарыма

қандай түзетулер

енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
 

 

 

 

 

 

 

 

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

Директордың оқу ісі жөніндегі  орынбасары: