Рационал бөлшектерді көбейту.
Алгебра пәніне арналған қысқа мерзімді жоспар
Сыныбы: 7 | Күні 11.03 | |||||
Сабақтыңтақырыбы | Рационал бөлшектерді көбейту. | |||||
Мақсаты | Рационал бөлшектерді көбейту ережесін есеп шығаруда қолданып үйрену. | |||||
Күтілетін нәтижелер
|
1.Рационал бөлшектерді көбейтудің ережесін біледі.
2. Рационал бөлшектерді көбейту ережесін қолданып есеп шығарады . 3.Күрделі есептерді шығарады, оларды негіздейді, өз ойларын еркін жеткізе алады,өз ойларымен бөліседі және өз – өздерін бағалайды. |
|||||
Керекті жабдықтар
|
Оқулық, 7-сынып А.Шыныбеков, Алматы «Атамұра», 2012 жыл. Үлестірме Тарсия үшбұрыштары, Интерактивті тақта, смайликтер. Блоб ағашы. Таратпа материалдар, «Бағалау» парағы, тестік тапсырмалар, стикерлер,кестелер, жауап парағы. | |||||
Сабақ барысы: | ||||||
Сабақ кезеңі
|
Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | уақыт | ресурс | ||
Кіріспе | Сәлемдесу,оқушыларды түгендеу,кезекшілік қызметін қадағалау,оқушы зейінін сабаққа бөлу | Сәлемдесу,керекті құралдарын түгендеу,кезекшілік қызыметін атқару. | 1 | Формативті бағалау | През
(АКТ) |
|
«Жүректен жүрекке» тренингін өткізу.
Фамилиясының алдыңғы әріптері бойынша орналасу арқылы топқа бөлу. |
Оқушылар дөңгелене тұрып,сағат тіліне қарсы бағытымен көршісіне бір жақсы тілек айтады.
Фамилиясының алдыңғы бойынша әріптері бойынша ретпен орналасады, 2 топқа бөлінеді. |
3 | Сәйкес әріптермен топтасып отырады. | |||
Алдыңғы тақырыпты «сұрақты ұстап ал!» әдісі арқылы қайталау,( үй тапсырмасын сұрау). Өзім бастап сұрақ қойып,қолымдағы допты келесі топқа лақтырамын.
|
Үйден шығарып келген есептерін тексеру үшін дәптерлерін сағат тілінің бағытымен алмастырып бірінің-бірі жұмысын тексереді,критерий бойынша бағалайды.
Мұғалім лақтырған допты ұстап алған оқушы сұраққа жауап береді. |
7 | Сұраққа жауап берген оқушыларға символ(смайлик) беру, мадақтау, қол шапалақтау.
|
Кеспе қағаз
дар |
||
Тұсаукесер | Өткен сабақ бойынша сұрақ-жауап
Миға шабуыл жасау арқылы жаңа сабақтың ережесін(формуласын)қорытып шығарады. |
Сұраққа- жауап
Ойланады. Қызығушылығы артады. Өз – өздерін реттейді. |
3 | жұпта жұмыс,жұптық әдіс.
|
||
Негізгі бөлім | Бұрыннан таныс мәліметтерді жаңа мәліметтермен ұштастырып, «Тарсия» әдісі арқылы топта, жұпта есеп шығарады. Өзіңізге жұп таңдап алыңыз Жұбыңызбен есепті талқылаңыз. | Тегістей белсенді есеп шығарады, есепті түсінеді, дәптерге шығарады, жұппен бірге,топпен бірге талдайды, кітаптан ақпараталады,білгендерін ортаға салады.
(Бағалау парақшасын толтырады.) |
7 | Оқушының жұмыс барысын
дағы ықыласы, талапты орындауы «Тарсия» әдісі арқылы жұпта шығарған есептерін жұптар өзара бағалайды. |
Сурет.
през
|
|
Тест жұмысын тарату (5 тапсырмадан тұратын тест беремін ) | Жеке,жұпта орындау | 6 | Әр оқушы өзіне берілген тест тапсырмаларын орындайды, қасындағы жұбымен тексереді. | През (АКТ) | ||
Оқулықпен жұмыс
А:№ 546 (1,4,7) Барлығына бірдей:№547 (2,5,6) В:№548 (2,4,6) С:№551 (3) Логикалық тапсырма беру. |
Оқулықтағы есептерді топпен бірге шығару
|
10 | Топтық бағалау | 7 сынып «алгебра» оқулығы | ||
Қорытынды | Шын ба,жалған ба? әдісі арқылы жаңа сабақты қорытындылау. АКТ-ны қолдану. | Сэндвич әдісі арқылы топтар өзара бағалайды. | 3 | Өзін-өзі бағалау | ||
Стикер беру.Рефлекисия парағы cтикерлерге өз ойларын жазуға ұсынамын. Өздерін «Блоб ағашы» арқылы бағалатамын.
Оқушылардан сабақтан алған әсерлері туралы пікірлерін ортаға салуға шақырамын.«Көршілер» топтар арасындағы кері байланыс(көрші топқа 2жұлдыз,1ұсыныс) береді. |
Рефлексия жазу,Блоб ағашына өздерін орналастырады(белгілейді).
Өз ойларын айтып, басқалармен пікір алысады |
3 | Стикерлер | |||
Үйге тапсырма:№548
№549 (3;4) №550 |
Үй тапсырмасын дәптерлеріне жазып алады. | 2 | Оқулық | |||
Белгіленген уақытқа сәйкес берілген мәліметті толық меңгеруі
А деңгей | Рубликатор | Дискриптор |
0-1 балл | Тақырыпты оқыды,бірақ меңгерген жоқ | |
2-3 балл | Тақырыпты оқыды,жартылай түсінді | |
4-5 балл | Тақырыпты оқыды,түсінді,формуласын меңгерді |
Оқушы жүйелі түрде ойын еркін жеткізуі
А деңгей | Рубликатор | Дискриптор |
0-1 балл | Ережені айтты,,бірақ қателік болды. | |
2-3 балл | Ережені айтты,ойын еркін жеткізе алмады | |
4-5 балл | Ережені айтты,ойын еркін жеткізе алды |
Берілген есептерді топта белсене шығаруы
А деңгей | Рубликатор | Дискриптор |
0-1 балл | Берілген есептің мазмұнын түсінбеді | |
2-3 балл | Есептің мазмұнын түснді,формуласын білді,шығару жолы қате | |
4-5 балл | Есептің мазмұнын түснді,формуласын білді,шығару жолы дұрыс |
Тест тапсырмалары
6 есеп- 5 балл
4-5 есеп- 4 балл
3 есеп- 3 балл
Ешқайсысы дұрыс емес-2 балл
Бағалануы:
Балл Баға
14-20 б «5»
8-13 б «4»
3-7 б «3»
0-2 б «2