1.1. Натурал сандар және  0 саны. Бөлшектер

ММ

 

Күні: 20.04.2018ж Мұғалімнің есімі: Темирбекова Гулнур Сейлхановна
Сынып: 1

 

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
Бөлім

 

Сандар мен цифрлар
Бөлімше 1.1. Натурал сандар және  0 саны. Бөлшектер
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) Сабақ негізделген оқы  мақсаты:

1.1.1.1.  біртаңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру

1.1.1.3 бір таңбалы сандардың құрамын

анықтау

Ортақ тақырып Өзім туралы
Сабақтың тақырыбы: 3 саны және цифры
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар:
 3 санының орнын сандық сәуледен табады; 3 цифрын жазуды меңгереді.
Оқушылардың басым бөлігі:
3 санының құрамын анықтайды; салыстырады.
Кейбір оқушылар:
3 санына байланысты атауларды біледі;
Күтілетін нәтиже — сандық сәуледегі 3 санының орнын табады
Бағалау критерийлері: Білім алушылар 3 санының құрамын анықтайды; 3 цифрын жазуды меңгереді.3 санының сандар қатарындағы реттік номерін біледі.
 

 

 

Тілдік мақсат

Тірек сөздер. 3 цифры “үш”деп аталады. Бір- один-One
Екі-два-тwo  Үш- три-тhree
Негізгі  сөздер мен тіркестер:
Үш- три-тhree.
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Талқылауға арналған тармақтар:
Үш санының құрамын білесізбе?
— Дәлелдеп айта аласызба?
Жазылым бойынша ұсыныстар:
Үш санына байланысты мысалдар құрастыру және шығару
Пәнаралық байланыс көркем еңбек, дүниетану сабағы.

 

Ұлттық құндылықтар — шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау;

— өзгелердің мәдениетіне және  көзқарасарына құрметпен қарау;

-жауапкершілік. Қолдау  көрсету, бір-біріне   көмектесу,татулық,достық сезімдерін қалыптастыру.

Ресурс Оқулық, түрлі-түсті қарындаш, қима-қағаздар, Аудиожазба,таныстырылым, интербелсенді тақта.
Алдыңғы оқу Күнделікті өмірде сандарды ретімен санауды, цифр мен сан туралы біліміне сүйенеді
жоспарланған Жоспарланған жаттығулар ( төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) Ресурстар
ресурстар
Сабақтың басы

Басталуы

5 минут

Психологиялық ахуал

   Шаттық шеңбер
Көңілденіп күлеміз,
Бақытты болып жүреміз.
Бәрін біліп аламыз,
Біз ақылды баламыз.

Топқа бөлу: Геометриялық фигураларымен топқа бөлемін.

1-топ Үшбұрыш
2-топ  Шаршы
3-топ Тіктөртбұрыш.
Ашық сұрақтар:

1.  Алдыңғы сабақта қандай санмен таныстық?

2. Екі санынан кейін қандай сан келеді?

3. 3 санына байланысты қандай атауларды білесіңдер?

      Жабық сұрақтар:

1.Үш  саны жұп сан ба?

2.Бір   мен бірдің қосындысы екіге тең бе?

 
 

Сабақтың Ортасы

30 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мұғалім сыйы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың соңы

5 минут

 

Рефлексия                 

Мадақтау

 

 

Қорытынды бағамдау

 

1.тапсырма»Миға шабуыл» Айтылым о/м 1.1.1.1.натурал сандарды алу жолдарын біледі;

10 көлеміндегі сандарды тура және кері санайды; натурал

сандар қатарындағы орнын анықтайды;

Жалғастырып сана” ойыны: бір білім алушы10-ға дейінгі кез келген санды атайды, екінші білім алушы келесі санды айтып жалғастырады;

2.тапсырма. (ҰЖ) Жазылым «Сұрақ қою, қайта сұрақ қою» әдісі

о/м 1.1.1.2 біртаңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру сандар қатарындағы орнын анықтайды;

1.3 санының сандық сәуледегі орнын табу.
2. 3 санының құрамын анықтау
3. 3 цифрын жазу.

Дескриптор:

-3 санының сандық сәуледегі орнын таба алады.
-3 санының құрамын анықтай алады.
-3цифрын жаза алады.

3 тапсырма Суретпен жұмыс (ТЖ)о/м 1.1.1.2 біртаңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру

сандар қатарындағы орнын анықтайды;

1.Шығарып көр

2.Орындап көр

Дескриптор:

Жеңімпаздардың медальдарының санын біледі.

Сандарды салыстыра алады.

 

Киелі үш санымен байланысты ұғымдарды айту

Қазақстанның  үш жүзі, үш би, үш көз, үш талғам, үш тәтті, үш қуат туралы түсінік беру.

Ми неғұрлым белсенді жұмыс істеген сайын оқу үдерісі соғұрлым қарқынды жүзеге асады. Хетти (2014 ) адам миы  ақпаратты өңдеп оны түсінуге  мүмкіндік береді. Мұғалімнің тоқтаусыз сөйлеуі миға шамадан тыс кедергі келтіреді. Ал белсенді керісінше білім алушыға өте жақсы әсер етеді.

 

3 санының жазылу видеоролигін білім алушыларға көрсетемін.

3-тапсырма.о/м1.1.1.1.натурал сандарды алу жолдарын біледі;

 Зерделеу. (Ж.Ж)

Дәптермен жұмыс

3санын жазып үйренеді.Мысалдар құрастыр және шығар(суретке қарап мысал құрастыру)

“Жетістік баспалдағы” арқылы білім алушы өзін-өзі бағалайды.

Оқыту сапасын арттыру мақсатындағы белсенді оқыту жаттығулары.

1-топ Үш алма болу үшін бір алмаға тағы неше алманың суретін қосып салуға болады.
Дескриптор: Алманың санын ажырата алады.

2-топ   Бір, екі, үш сандарын тура және кері жаз.
Дескриптор: Сандарды тура және кері жаза алады.

3-топ Үй жануарларының төлдерін сандардың өсу ретімен орналастыр.
 Дескриптор:Үй жануарларының төлдерін сандармен салыстыра алады.

Саралау әдісі.

Бүгінгі сабақта білім алушылар қаншалықты білім алғандығын айқындау мақсатында жүргізіледі.

Әр білім алушыларға деңгейіне қарай спиральді білім арқылы тапсырмалар беремін.

-3 санына дейін дәптеріңе жаз.                                   -Өтілген сандардан есептер құрастырып жаз.
-Үш санының құрамын жаз.

                Дескриптор:

-3 санына дейін дәптеріне жаза алады.
-Өтілген сандардан есептер құрастыра алады.
-Үш санының құрамын жаза алады.

Эмоция арқылы  әр тапсырма орындалған

да    ым-ишарамен және смайликпен мадақтап бағалап отырамын.

Рефлексия:   Еркін микрофон әдісі.

Кері байланыс:  Сабақ түсінсе кеменің желкенін жасыл түске бояу. Сұрақтары бар болса сары түске, түсінбеген болса қызыл түске бояу.

Бағалау: Эмоция арқылы әр тапсырма орындағанда ым-ишарамен және смайликпен мадақтап бағалап отырамын

Ықшамсабақты жоспарлауда
Оқу бағдарламасының оқу мақсатын дұрыс таңдай білуді және тиімді жоспарлауды үйрендім.Сабақты жоспарлауда ықшамсабақтардың нақты қадамдарға жету үшін тиімділігін білдім. Және де кері байланыстың оқу мақсатына жетуде көп ықпал ететіндігін ұғындым.

     Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе  табысты  болды ?

1: Ашық және жабық сұрақтарды қолдану.

2:Сабақта камуникативтік дағдыларды қолдану.

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алады ?

1: Әдіс-тәсілдерді көбірек қолдану

2: Деңгейлік тапсырмаларды қолдану.

Мен сабақ барысында келесі сабағымды жетілдіруге

әдіс-тәсілдерді көбірек қолдану қажеттілігін және білім алушыларды  мадақтау  қажет екендігін білдім.  

 

 

 

1-ден 10-ға дейін цифрлер

Қағаз А4, түрлі-түсті қарындаш

Топтық,жұптық жұмыс барысында сұрақтар

Смайлик,жұлдызшалар.

Қатырма қағазға түрлі-түсті дөңгелектер.

 

Видеоролик

ті

тамашалай

ды.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Смайликтер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кеменің суреті бар бетшелер.

 

 

Смайликтер