Елдердің экономикалық-географиялық жағдайы
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Тексерілді: ______________________________
ҚР Павлодар облысы «Ақтоғай ауданыныңАбай атындағы жалпы білім беретін орта мектебі» КММ |
|||||||||||||||||
Пән: География | Мұғалімнің аты-жөні: Аукебай Ғалым | ||||||||||||||||
Дата: | Класс: 7 | Оқушы саны: 19 | |||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Елдердің экономикалық-географиялық жағдайы | ||||||||||||||||
Бастапқы білім | Бастапқы білім деңгейі төменгі сыныптарда берілетін география пәнінің тақырыптарын қамтиды, , бұл сабақ барысында дамитын дағдылар оқушылардың картамен жұмыс жасау, атласпен жұмыс жасау, зерттеу жұмыстары және мәлімет өңдеу қабілеттері негізінде құрылады. | ||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары | 7.6.1.1 елдерді географиялық орнына байланысты топтастырады (қазақстандық компонентті қосымша қамту негізінде);
7.6.1.2. елдердің географиялық орнын жоспар бойынша сипаттайды (қазақстандық компонентті қосымша қамту негізінде); 7.2.1.1 тақырып бойынша картосхемаларды жасай алады; 7.1.1.3 географиялық дереккөздермен (карта, сурет, мәтін, фотосуреттер, графикалық материалдар) жұмыс істейді; |
||||||||||||||||
Жетістік критерийлері |
|
||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
|
Пәнге тән лексика мен терминология: ЭГЖ, Мемлекеттік шекара «географиялық жағдай», «математикалық география-лық жағдай», «физикалық географиялық жағдай».
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: ЭГЖ дегеніміз ……. Транзиттік елдер қатарына …. жатады |
||||||||||||||||
Құндылықтарды
дарыту |
Адалдық, серіктестік, толеранттылық, үштілділік, денсаулық, құрмет, жауапкершілік және үздіксіз оқу.
Оқушылар коллаборативті ортаны құрып, топтық және жұптық жұмыстар уақытында бір-бірін құрметтеу. |
||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Пән | Кезең | |||||||||||||||
Экономика | мемлекетері мысалында әр елдің экономикалық географиялық жағдайына баға береді. | ||||||||||||||||
Дифференциация | — оқушының жеке күтілетін нәтижесін белгілеу;
— оқушыға жеке көмек көрсету; — оқу материалдары мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып таңдау. |
||||||||||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Уақыт (мин) |
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушы әрекеті | Ресурстар
|
||||||||||||||
Ынтымақтас-тық психологиялық ахуал туғызу
1мин |
«Шаттық шеңбері »
Бүгінгі сабақта бір –біріне жақсы тілектер тілу ойынды ойнатады, оқушылардың зейінін көтеру, сабаққа қызығушылығын арттыру мақсатында |
Топта бір бірмен амандасады | ЖЕ | ||||||||||||||
Топқа бөлу
1 мин |
«Мазайка » тәсілімен топқа бөледі
1-топ. Ресей 2-топ. Қытай 3-топ. Үндістан 4-топ. Қазақстан |
төрт топқа бөлініп отырады
|
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер | ||||||||||||||
Үй тапсырмасы
4мин |
Өткенге шолуға байланысты сұрақтар қойылады | Схеманы толтырады
Өздері дұрыс жауаппен салыстарады |
Электронды тақта | ||||||||||||||
Тақырыпты ашу. Мақсат қою
1 мин |
Миға шабуыл ЭГЖ дегеніміз не?
САЯСИ карта тақырыпты ашып мақсат қоюды
|
Әр топ бір мақсат қояды | Электронды тақта | ||||||||||||||
Тақырыпты меңгерту
5 мин |
БЕЙНЕ САБАҚ | Көреді естиді (тыңдалым) | АКТ. Видео, оқулық | ||||||||||||||
1.тапсырма.
5 мин |
Елдің географиялық орнымен анықтамаларды сәйкестендіру | 1-2 тапсырмаларда «карусель» әдісі бойынша орындап болған тапсырмаларын ауыстарады, дұрыс жауаппен сәйкестендіріп пайыздың мөлшермен жұлдызша береді барлығы дұрыс болғанжағдайда ғана толық 1-ұпай яғни бір жұлдыз
Рейтинг тақтасына ілінеді 3-тапсырма ең жақсы қорғаған топа 1-ұпай |
АКТ | ||||||||||||||
2.Тапсырма.
4 мин |
Әлемнің үлкен елдерінің пайыздық мөлшеріне қарай отырып ауданын анықтау | АКТ | |||||||||||||||
3.Тапсырма
7 мин |
Қазақстанға SWOT талдау жасау | ||||||||||||||||
Кері байланыс
5 мин |
«Иә» «жоқ» кестесі | ||||||||||||||||
Үйге
1-мин |
Қазақстанның географиялық төлқұжатын дайындау (ЭГЖ) анықтама. | ||||||||||||||||
Сабақтың соңы
40 |
Сабақты қорытындылау. БББ кестесі немесе сабақты бағалау кестесі | ||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
. | ||||||||||||||||
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2:
|
|||||||||||||||||
БББ кестесі | ||
«Білемін» | «Білгім келеді » | «Білдім» |
Бүгінгі сабақтан не білдіңіз
|
не білгілеріңіз келеді,
өз білімдеріңдегі олқылықтар туралы ойланыңыз, жазыңыз |
Өздеріңнің бұған дейін алған білімдеріңді, «Білемін» бағанында жазылған білімдеріңмен салыстырыңдар |
|