1916 жылғы ұлт – азаттық көтеріліс.
Қазақстан тарихы. | |||
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: | «XX ғасырдың бас кезіндегі Қазақстан». | ||
Мерзімі:11.09.2018 жыл | Мұғалімнің аты – жөні: | ||
9ә – сынып. | Қатысушылар саны:17 | Қатыспағандар:жоқ | |
Сабақ тақырыбы | 1916 жылғы ұлт – азаттық көтеріліс. | ||
Осы сабақта жүзеге асатын оқу мақсаты (оқу жоспарына сілтеме) | 1916 жылғы ұлт – азаттық көтерілістің шығу себептерін, мақсатын, көтерілістің қамтыған аумағын, негізгі шайқастарды картадан көрсетіп, салыстыра ала білуге дағдыландыру. | ||
Сабақ мақсаты | Барлық оқушылар істей алады: 1916 жылғы ұлт – азаттық көтерілістің шығу себептерін, мақсатын, көтерілістің қамтыған аумағын біледі. Көптеген оқушылар істей алады:1916 жылғы ұлт – азаттық көтерілістің маңыздылығын түсінеді, тарихи оқиғаларға баға береді. Кейбір оқушылар істей алады: 1916 жылғы ұлт – азаттық көтерілістің шығу себептерін, мақсатын, көтерілістің қамтыған аумағын, негізгі шайқастарды картадан көрсетіп, салыстыра ала біледі. | ||
Табыс критерийі /Бағалау критерийі | |||
Тілдік мақсаттар | Милитаризм — әскери күш – қуатты арттыру, қауырт қарулану мен соғысқа дайындықтағы белсенділік саясаты. | ||
Құндылықтарды дарыту | Әділдікке, патриоттыққа тәрбиелеу, адамгершілік қасиеттерін дамыту | ||
Пән аралық байланыс | Әдебиет, география. | ||
АКТ-ны қолдану дағдылары | Қосымша мәліметтер беру, деректермен жұмыс жасауға үйрету. | ||
Қосымша білім | XXғасырдың бас кезіндегі Қазақстанның қоғамдық – саяси жағдайы. | ||
Сабақ барысы | |||
Жоспарланған сабақ кезеңдері, уақыты | Сабақта жоспарланған қызмет (іс-әрекет) | Ресурстар | |
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | ||
Сабақтың басы1минут | Сурет арқылы сыныпты 2 топқа бөлінеді. I – «Қазақ» газеті. II – «Айқап» журналы. | Оқушылар 2 топқа бөлінеді. | суреттер |
Үй тапсырмасы сұрау 5минут | «Зымыран сұрақтар» арқылы үй тапсырмасын сұрау. Сұрақтарға ия немесе жоқ деп жауап береді. | ия немесе жоқ жауап береді. | тапсырма |
Сабақтың ортасы Қолдану,топтық жұмыс 15 минут | ЖИКСО әдісі: Оқушылар қосымша мәліметтер беру мен деректермен жұмыс жасайды. Картамен жұмыс орындайды. | Деректермен жұмыс жасайды. Картамен жұмыс. | Карта тапсырма |
Талдау, жинақтаужеке жұмыс 10минут | Семантикалық карта: Ұлттық билік құрлымының, лауазымды тұлғалардың қызметін сәйкестендіреді. | Кестемен жұмыс жасайды. | Кесте |
Сабақтың аяғы 5 минут | Тест жұмысын орындау. Әр оқушыларға шағын тест тапсырмалары таратылады. | Тест жұмысын орындайды. | Тест тапсырмалары. |
Дифференциация (Саралау) – Сіз жоспарда қолдауды қалай басымырақ көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетті балаларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың меңгерген білімдерін қалай тексеруді жоспарға енгізіп отырсыз? | Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын қорау | |
Шығармашылық тапсырма (сурет арқылы тақырыпты жинақтау, бағалау) | |||
Сабақ бойынша рефлексияОқу мақсаттары шынайы болды ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жетпесе неге? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттары сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неге? | Осы бөлімде сабақ туралы ойланыңыз. Сол жақтағы бағанның негізгі сұрақтарына жауап беріңіз. | ||
Жалпы бағалауСабақтың екі көрінісі жақсы өтті (оқыту мен қатар оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2: Сабақты жақсартуға ненің әсері тиуі мүмкін (оқыту мен қатар оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сыныппен бөлек оқушылар туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу керек? |