60 метрге жүгіру

                                       Қысқа мерзімді жоспар

Тақырып: 60 метрге жүгіру Мектеп: № 70 мектеп  
Күні: 18.11.2018 жыл Мұғалімнің аты-жөні: Сәду Жеңісбек Аязбиұлы  
Сынып: 5 в Қатысқаны: 13 Қатыспағаны: 1
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: 5.1.6.6 Қимыл-қозғалыс блсенділігі мен байланысты қиындықтарды жеңу және қауіп-қатерден жауап қайтар білудің қарапайым дағдыларын білу және анықтай білу.

 

 
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар орындай алады:  
  Төменгі сөреге отыра алады  
   Оқушылар көпшілігі орындай алады:  
  Көпшілігі жүгіре алады  
  Кейбір оқушылар орындай алады:  
  Кейбір оқушылар белгілі уақыт, нормативті орындай алады  
Тілдік мақсат    
     
  Пәнге қатысты сөздік мен терминдер: Дүзел, тік тұр, оңға,  
  Солға, айнал, сөреге, дайндал, жүгір  
  Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер:  
   Сөреден шыққанда қалай жүгіреміз.  
  Талқылауға арналған сұрақтар:  
  Жүгрігенде аяқ пен қолды, басты қалай ұстап жүгіреміз.  
  Не себепті …..деп ойлайсыз? Өйткені ауаны жарып жүгіреміз.  
Жоспарланған уақыт: 45 минут    
     
  Ишара.: Ысқырық.  
Алдыңғы оқу Төменгі сөре.  
Жоспар  
Жоспарланған уақыт Жоспарланған  жаттығу түрлері Ресурстар
 

Басы: 15 минут

 

Сапқа тұрғызу, кезекшіден рапорт қабылдау, бұрылыстарды орындау жаттығулары; оңға, солға, айнал.

Жүру және жүгіру барысындағы жаттығулар:Қолды көтеріп аяқ ұшымен жүру,қол белдікте өкшнмен жүру,отырып екі жаққа секіру,жәй жүгіру,тізені жоғары көтеріп қолды тигізіп жүгіру,қолды жамбасқа қойып аяқты қолға тигізе жүгіру,қолды белге қойып аяқты алға сермеп жүгіру,оң және сол йықпен жүгіру,арқамен жүгіру,бұрыштан бұрышқа жылдам жүгіру,саппен келіп бір лекте келе жатып санау арқылы 4 лекке бөліну, жалпы денені дамыту жаттығулары.

Басқа жаттығулар жасау,қолға,белге,аяққа жаттығулар жасау.

Оқушыларға алдыңғы сабақтағы төменгі сөре және 30 метрге жүгіру сабағына қысқаша тоқталып,оқушылардан қашықтыққа жүгірудің қандай түрлері барын  үй тапсырмасында сұрадым

 

Оқушыларды «бағдаршам» арқылы бағалау.

 

 

Ысқырық, журнал, секундомер

 

 

Ортасы

25 минут

 

60 метрге жүгіру

1.Төменгі сөреге отырғызу, аяқты қалай қойуын, қолды қай жерге ұстауы туралы ақпарат беріледі.

2.Сөреден шығарда 4-5 метрге дейін еңкейе шыға бірте-бірте көтерілу керек.

3.Жүгіргенде қолды көкірекке дейін жеткізіп, алақанды аша сермеп, аяқты алшақ аша шапшаң жүгіру. Өз жолағынан шықпай мәреге дейін жету. Мәрені жақындаған кезде жылдамдықты арттыра отырып, бар екпінін сала бас пен иықты алға жібере отырып, мәре сызығын кесіп өту.

4.Оқушыларды қызыл және көк жалаушаларды пайдала отырып, екі топқа бөліп жарыстыру.

 

«Шапалақ ұрып бағалау» (әр топ өз командасына қолдау көрсетеді)

 

 

 

Ысқырық, журнал, секундомер, жалауша, жүгіру жолағы.

 

Соңы

5 минут

 

 

 

Оқушыларды сапқа тұрғызу.  Оқушылардың демін қалпына келтіру, тыныс алуын реттеу жаттығуларын жасату, оқушылардың қателіктеріне тоқталып, уәж айту. Үйге тапсырма беру. ( АКТ-ны пайдалана отырып, Қазақстанның жеңіл атлеттерінің жетістіктерін біліп келу)

«Смайлик» арқылы бағалау

 

 

Ысқырық, журнал, секундомер.

Қосымша ақпарат  
Саралау- оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыларға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

 

Пәнаралық байланыс-денсаулық және қауіпсіздік АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс

(тәрбие элементі)

Сөзбен, ишарамен.

«А» деңгейлі білім алушыға күрделі тапсырма беру

 

 

«Бағдаршам», «қол шапалақтау», «Смайлик» Физика, математика, АӘД, АКТ, қазақ тілі, орыс тілі,  биология
Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай  өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?

(тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?

 

 

Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

 

Жүгіру технологиясын үйренді.

 

Сабақ қызықты өтті.

 

Сабақ барысында іске асты

 

 

 

Уақыттың тығыздығын тиімді пайдаландым

 

 

Қортынды бағалау

 

Ең жақсы өткен екі нәрсе ( оқыту мен оқуға қатысты)

 

  1. Оқушылар жүгіру техникасын тез меңгерді.

 

  1. Оқушылар жүгіру техникасын бір-бірімен жарыса орындады.

 

 

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді

(оқыту мен оқуға қатысты)?

 

  1. Форманын талапқа сай болуы

 

  1. Оқушылардың қызығушылығының күшейуі

 

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

 

  1. Қазақстандағы жеңіл атлеттердің жетістіктерін білу

 

  1. Жүгіру барысында кедергілерді пайдаланудың тімділігі