Қосу және азайту.

Пәні: Математика Мектеп: Ғ.Мұратбаев атындағы ж. о.мектеп
САБАҚ: Қосу және азайту.
Күні:20.11.2017ж Оқытушының аты-жөні: Козбанова  М. К.

 

СЫНЫП 2 в Қатысушылар саны: Қатыспағандар:
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары 2.3.1.4 санаудың ірі бірлігі – жүздікті құрастыру;

1000- ға дейін жүздіктермен санау, жазу, салыстыру .

Сабақтың мақсаттары Барлық оқушылар орындай алады

•       Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды.  Жазба жұмыс жасайды. Сұрақтарға  жауап береді.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: 

•      Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен  жұмыс жасайды.

Кейбір оқушылар орындай алады:

•       Тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.

Құндылықтарды дарыту •      Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу
Тілдік мақсат Оқушылар орындай алады:

Берілген тапсырмаларды орындайды.

Сұрақтарға жауап беріп, жазба жұмысын орындайды.

Топтық жұмысты бірлесе орындайды.

Үлестірмелі  ресурстармен жұмыс жасайды.

Тақырып бойынша дәлелдер келтіреді.

түйінді сөздер мен сөз  тіркестері:

алгоритм, қосылғыш,  қосынды, қосындының мәні,азайғыш, азайтқыш, айырманың мәні, ондық, бірлік, құрамы т.б.

 

Сыныптағы диалог (жазылым үшін) сай келеді:
Талқылауға арналған  сұрақтар: 

• Қосудың заңдылығын ата.

30 бен 70 санының қосындысының мәні нешеге тең?

Осыған дейінгі меңгерген білім Екі таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмі.

46+14,60-14,82+18,100-82

Жоспар
Жоспар

ланған кезең

уақыт Жоспарланған жаттығу түрлері Бағалау Ресурстар
Басы

 

5мин Психологиялық ахуал қалыптастыру.

(МК) « Көңілді доп» әдісі.

Зейінді шоғырландыру сұрақтары.

Миға шабуыл.

Қосу амалының компоненттерін ата.

Азайту амалының компоненттерін ата.

Мақсаты  Өтілген бөлімшелерді пысықтау.

 

 

 

 

 

 

Қ.б.

Қ.б.

 

 

доп

АКТ

 

 

 

 

Ортасы

 

5мин (Ұ,МК)

Таныстырылым.

Құрастырмақтар арқылы жаңа сабақты түсіндіру.

Мақсаты: Бүгінгі тақырыпты ашу.

 

Қб

құрастырмақ

тар

10 мин (МК)Оқулықпен жұмыс.

Мақсаты:Берілген тапсырмаларды меңгерту.

Қб оқулық
       
 3 мин Сергіту сәті.

« Тірі сандар » әдісі.

 

 

 

 
10 мин (Т) топқа бөлу

1-4 санау  арқылы топтарға бөліну.

Мақсаты: берілген тапсырманы орындату.

күлдіргіш А1 парақшасы

 

3 мин Ө.Ж. Ауызша есептеу тәсілін көрсете отырып, амалдарды орындау.

Мақсаты: Ауызша ,және жазбаша түсіндіре отырып есептеу.

күлдіргіш Үлестірмелі қағаздар
2 мин (Қ) Рефлексия:

Ыстық микрафон әдісі.

күлдіргіш микрафон
Аяқталуы

 

2 мин (МК,Ұ).топтар бір бірін бағалайды, мұғалім қорытындылайды. Басбармақ

Қол соғу

 

 
Қосымша ақпарат
Саралау – Көбірек қолдау

көрсетуді қалай

жоспарлайсыз?

Анағұрлым қабілетті

оқушыларға

жаттығуларды

күрделендіруді қалай орындайсыз?

Бағалау — Оқушылардың

үйренгенін тексеруді қалай

жоспарлайсыз?

 

Пəнаралық байланыс

Қауіпсіздік жəне еңбекті

қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы

байланыс (тәрбие элементі).

 

Дифференциялды оқыту өз бетінше жаттығулар кезінде мұғалім қолдауының алмасуы, арқылы іске асады.

 

Жетістік критерийлеріне сәйкес тапсырманы орындап мақсатқа жетуіне байланысты жетті немесе талпынды деп бағаланады Дүниетану, музыкамен (музыкалық сүйемелдеу), ғылыммен (материалдарды зерттеу)  пәндерімен пәнаралық байланыс бар. Таныстырылым қолданылады, Интерактивті тақтаны 20 — 25 минуттан артық қолдануға болмайды. Практикалық жұмыс барысында техникалық қауіпсіздік ережесі сақталады.
Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары

шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары сəтті болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде

үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

 

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

 

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

1.

 

2.