Өмір ағашы –Бәйтерек.

САБАҚ:

Өмір ағашы –Бәйтерек.

 

Мектеп: Ғ.Мұратбаев атындағы ж. о. мектеп
Күні:17.03.2017ж. Оқытушының аты-жөні:Козбанова М.

 

СЫНЫП 1в Қатысушылар саны: Қатыспағандар:
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары Қазақстан астанасы туралы шығармашылық  жұмыстармен танысады.Бәйтерек туралы біледі.
Сабақтың мақсаттары Барлық оқушылар орындай алады:

Бәйтерек туралы біледі.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: 

•      Бәтерек  ағашының шығу тарихын айта алады.

Кейбір оқушылар орындай алады:

•      Бәйтеректің ерекше қасиеттерін атай алады.

Тілдік мақсат Оқушылар орындай алады:

Бәйтерек туралы біледі, тарихын айтады, ерекше қасиеттерінатайды, жұптық,топтық жұмыс жасайды.

 

 

түйінді сөздер мен сөз  тіркестері:

Бәйтерек, символ,самұрық

 

Сыныптағы диалог (жазылым үшін) сай келеді:

 

 

Талқылауға арналған  сұрақтар: 

Бәйтерек қандай ағаш?

•      Не үшін бәйтерек ағашы деп атады?

•      Бәйтерек Астана қаласының символына не үшін айналды деп ойлайсыңдар?

Осыған дейінгі меңгерген білім Алтын адам туралы аңыз.
  Жоспар
Жоспарланған кезең уақыт Жоспарланған жаттығу түрлері  (төмендегі жазбаларды өзіңіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) Бағалау Ресурстар
Басы

 

0-3 мин

 

 

3-7 мин

Психологиялық ахуал .

Шаттық шеңбері

 

(МК) Зейінді шоғырландыру сұрақтары.

Астана қаласына барғандарың бар ма?

Астана қаласы несімен көрікті?

Мақсаты: Астана қаласы туралы білген , көргендері туралы айтады.

 

 

 

 

басбармақ

 

 

Сазды әуен ойнайды.

 

 

 

Ортасы

 

7-14 мин

 

 

(Ұ,МК) Бейне ролик.

Мақсаты:Бәйтеректің шығу тарихы туралы мағлұмат біледі.

  Акт интнр. Тақта
14-20 мин (МК)Топтастыру.

« Гүлдер жайнайды»

1топ.Бәйшешек

2топ . Қызғалдақ

3 топ .Бақбақ

1 топ-Ермексазбен бәйтеректің модельін жасау.

2 топ –суретін салу.

3 топ- түрлі қатырма қағаздан модельін жасау.

Мақсаты:топта шығармашылықпен

жұмыс жасауға үйрену.

Жұлдызшалар Бәйшешек, қызғалдақ, бақбақ үлестірмелі қағаздары.

Ермексаз,қатырма қағаз, маркер А2 қағазы, клей, қайшы.

20-22 мин Сергіту сәті.

Көңілді әуен.

   
22-41 мин (Ұ,МК).

Қазақстан картасы сөйлейді.

Мақсаты:Әр облыстың ерекше ескерткіштерін атап стикерлер жапсырады.

Күлдіргіштер Қазақстан картасы,стикер.
41-43 мин (Ө.Ж.) Дәптермен жұмыс.

 

Басбармақ Жұмыс дәптері, түрлі карандаш
Аяқталуы

 

43-45 мин (МК,Ұ).Бағдаршам әдісі.   Бағдаршам, стикерлер.
  Қосымша ақпарат
Саралау – Көбірек қолдау

көрсетуді қалай

жоспарлайсыз?

Анағұрлым қабілетті

оқушыларға

жаттығуларды

күрделендіруді қалай орындайсыз?

Бағалау – Оқушылардың

үйренгенін тексеруді қалай

жоспарлайсыз?

 

Пəнаралық байланыс

Қауіпсіздік жəне еңбекті

қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы

байланыс (тәрбие элементі).

 

Дифференциялды оқыту өз бетінше жаттығулар кезінде мұғалім қолдауының алмасуы, арқылы іске асады.

 

Жетістік критерийлеріне сәйкес тапсырманы орындап мақсатқа жетуіне байланысты жетті немесе талпынды деп бағаланады Дүниетану, музыкамен (музыкалық сүйемелдеу), ғылыммен (материалдарды зерттеу)  пәндерімен пәнаралық байланыс бар. Таныстырылым қолданылады, Интерактивті тақтаны 20 — 25 минуттан артық қолдануға болмайды. Практикалық жұмыс барысында техникалық қауіпсіздік ережесі сақталады.
Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары

шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары сəтті болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде

үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне

неліктен?

Өз сабағыңыз туралы рефлексияны төмендегі бос орынға жазыңыз. Сол жақтағы бағанада келтірілген сұрақтардың арасынан Сіздің сабағыңызға сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
 
  Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

1.

2.