Сымсыз желілер

Пән   Информатика                             сынып  6                                 Күні  25.09.2018 ж.

 

Сабақ тақырыбы: Сымсыз желілер
 Осы сабақта қол жеткізілетін оқу   мақсаты 6.1.3.1- сымсыз байланыстың артықшылығын түсіндіру

 

 

Сабақ  мақсаттары

Компьютерлік желісінде кеңейтілген іздеу мен әртүрлі іздеу желілерін, ақпарат іздеу мүмкіндіктерін оқып үйрену

 

Бағалау критерийі Компьютерлік желісінде кеңейтілген желілерін іздей алады.

Компьютерлік желісінде кеңейтілген желілерін орындай алады.

Ақпарат іздеу мүмкіндіктерін қолданады

 

 

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

  Іздеу жүйелерінің қызметін біледі

Негізгі сөздер мен тіркестер:
Ғаламтор, іздеу жүйелері, электронды пошта
Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Компьютерлік желі, Электронды пошта,  браузер программалар

Талқылауға арналған тармақтар:
Электронды поштаны қорғау тәсілдерін атап шығыңдар
Жазылым бойынша  ұсыныстар:
Ғаламтор, желі сөзінің үш тілде аталуын білу
Құндылықтарға баулу шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау;
Пәнаралық байланыс Әдебиет: шешендік өнер,  математика: амалдар бөлімі
Алдыңғы тақырып 7.1.2.2 -әртүрлі пішімдегі мұрағаттарды құру және мұрағаттан шығару
Жоспар
Жоспарлан-ған  уақыт Жоспарлаған жаттығулар (төмендегі жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз)  

Ресурстар

Басталуы

5 мин

 

Өткенді қайталау

5 минут

Шаттық шеңберін құру

Өткен тақырыпты «Өрмекші торы» әдісі арқылы қайталау

Ұйымдастыру.

«Ыстық алақан» тренингін (бір-бірінің қолдарын ұстап оң алақандарын бір-бірінің үстіне қойып лебіздерін білдіру) ұйымдастыру

Сурет қиындылары  арқылы 2 топқа бөлемін  

 

 

 

Үлестірмелер, оқулық, жұмыс дәптері

Ортасы

15 минут

 

 

 

 

 

 

Практикалық жұмыс

15 минут

 

 

 

 

 

 

Бағалау критерийі

Оқушы білгендерін тыңдай отырып, жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру.

Ендеше, бүгінгі жаңа сабағымыз

« Компьютерлік желілерді топтастыру»

Жаңа тақырыпты «Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі арқылы тақырыпты бөліктерге бөліп, оқуға тапсырмалар беріледі.

1-топ:  Компьютерлік желілер

2-топ: Жергілікті компьютерлік желілер

Оқушылар жеке оқиды, жұппен талдайды, топпен талықылайды

Өзгелерді тыңдай отырып, өз білімін толықтырады.

 

Оқушыларға деңгейлік  практикалық тапсырманы орындауға беремін.

Компьютердегі тәжірибелік жұмыс

Оқушылар дәптерге және компьютерге практикалық тапсырманы орындайды.

(эссе жазу)

Бағалау дискрипторлар:

Компьютерлік желісінде кеңейтілген желілерін іздей алды.

Компьютерлік желісінде кеңейтілген желілерін орындай біледі.

Ақпарат іздеу мүмкіндіктерін қолдана алады.

2 компьютерді желіге топтастыру- 1 балл

3 компьютерді желіге топтастыру — 2 балл

5 компьютерді желіге топтастыру — 3 балл

 

Оқулық,

интерактивті тақта

 

 

 

 

 

 

Оқулық, компьютер

 

Аяқталуы

 

5минут

 

 Критерийлер  арқылы өзін-өзі бағалау.

 

Үйге тапсырма:

«+,-,қызықты» әдісі арқылы кері байланыс жасау

 

 

Оқулық,

күнделік

 
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді  қалай жоспарлайсыз?

 

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Денсаулық жəне

қауіпсіздік техникасын сақтау

1-2 топқа Тест тапсырмаларын орындауға беремін

     
     
Критерийлер  арқылы өзін-өзі бағалау.

Топтық жиынтық бағалау.

 

 

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сабақта сергіту жаттығулары мен

белсенді жұмыс түрлерін қолдану.

Осы сабақта қолданылатын

Қауіпсіздік техникасы ережелерінің

тармақтары

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары немесе оқу

мақсаттары шынайы,қолжетімді болдыма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына қол

жеткізді ме? Егер оқушылар оқу

мақсатына жетпеген болса, неліктен деп

ойлайсыз? Сабақтасаралау дұрыс

жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді

пайдаландыңыз ба?

Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?

Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз.Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап  беріңіз.
 

 

 

 

 

 

 

 

Жалпы бағалау

Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге