Физика-табиғат туралы ғылым.
Қысқа мерзімді жоспар
Пәні:физика
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: Физика- табиғат туралы ғылым |
Мектеп: №40 Қазыбек би ЖОМ | ||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты жөні: Құранова С | ||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 7 сынып | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар: | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Физика-табиғат туралы ғылым. | ||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта жүзеге асатын оқу мақсаты (оқу жоспарына сілтеме) | 7.1.1.1-Физикалық құбылыстарға мысалдар келтіру | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты | Барлық оқушылар істей алады:
Табиғатта болып жатқан физикалық құбылыстарды түсінеді Көптеген оқушылар істей алады: Физикалық құбылыстарды түсіне отырып оған анықтама береді Кейбір оқушылар істей алады: Физикалық құбылыстарға мысал келтіре отырып тәжірибе жүзінде талдай алады |
||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критериі | 1.Физикалық құбылыстар туралы алғашқы мағлұматтарды біледі.
2.Табиғаттағы құбылыстарды түсінеді. 3.Табиғаттағы болып жатқан әр түрлі физикалық құбылыстарды өзара байланыстыра алады |
||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
|
Арнайы пәндік лексика мен терминдер
Физикалық құбылыс-физикалық денелермен қатар жүретін өзгерістер,оқиғалар,оларға; Механикалық құбылыс Әлектрлік құбылыс Магниттік құбылыс Оптикалық құбылыс Акустикалық құбылыс Жылулық құбылыс Атомдық құбылыс |
||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту
|
«Мәңгілік Ел»жалпы ұлттық идеясының құндылықтарының ішінде индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсуде біздің міндетіміз білім мен ғылымды біріктіру,елімізде білім беру жүйесін жаңғырту жаңа тиімді жүйе жасалады.
Оқушылардың өзбетімен жұмыс жасау,іздену қабілеттерін арттыру. |
||||||||||||||||||||||||||||
Пән аралық байланыс | Дүниетану,жаратылыстану | ||||||||||||||||||||||||||||
АКТ-ны қолдану дағдылары |
Слайдты проектор арқылы көрсету
|
||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша білім
|
Табиғаттану,жаратылыстану пәндері бойынша табиғат құбылыстары туралы естеріне түсіру.
|
||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған сабақ кезеңдері | Сабақта жоспарланған қызмет (іс-әрекет)
|
Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы
12 мин |
Ұйымдастыру кезеңі:Сәлемдесу,оқушыларды түгендеу,сынып ішіндегі тазалық пен сынып оқушыларының сабаққа қатысуын қадағалау
«Ақ тілек» атты сергіту сәтін өткізу. Мақсаты: сыныпта сенімділік қарым қатынас, жағымды кері байланыс орнату. Көңіл күйлерін бағдаршам арқылы көрсету Түстер арқылы .Топқа бөлу Марапаттау әдісі Мен сіздерге мына марапатты ұсынамын «Табиғатпен адамның арасындағы байланыс қалай жүзеге асады» Осы марапат туралы қалай ойлайсыздар. Видеоролик «Тамшылар»
|
Доп .Бағдаршам. | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
20 минут |
Қызығушылықты ояту «Жұмбақтар»
Етек – жеңі жиналмай Жаңа сабақты оқыту: Мән мәтінмен жұмыс «Борт журналы» әдісі —тақырып бойынша оқушылар мән мәтінмен жұмыс істей отырып төмендегі кестені толтырады:
Топпен Серпілген сауал: |
кестелер | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың аяғы
13мин |
«Аяқталмаған сөйлемдер» әдісі
*Бүгін мен не ……………..білдім. *…………………қызықты болды. *……………………қиын болды. *………………….тапсырманы мен орындадым *…………екенін түсіндім. *Мен енді ……………..білемін.
Оқушыларды критиал арқылы бағалау |
||||||||||||||||||||||||||||
Дифференциация – Сіз жоспарда қолдауды қалай басымырақ көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетті балаларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың меңгерген білімдерін қалай тексеруді жоспарға енгізіп отырсыз? | Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын қорғау | |||||||||||||||||||||||||||
|
«Бағдаршам», «Бас бармақ» әдісі арқылы қалыптастырушы бағалауды жүргіземін
«Сұрақ жауап » әдісі арқылы өзара бағалауды қолданамын |
||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия
Оқу мақсаттары шынайы болды ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жетпесе неге? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттары сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неге?
|
Осы бөлімде сабақ туралы ойланыңыз. Сол жақтағы бағанның негізгі сұрақтарына жауап беріңіз. | ||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы бағалау
Сабақтың екі көрінісі жақсы өтті (оқыту мен қатар оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақты жақсартуға ненің әсері тиуі мүмкін (оқыту мен қатар оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақ барысында мен сыныппен бөлек оқушылар туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу керек?
|
|||||||||||||||||||||||||||||