Компьютерлік ойлау Алгоритмдер

Қала: Тараз    
Мектеп:№14 орта мектеп

Мұғалім:  Омиралиева К.Т.
Сынып: 7

Сабақың өту мерзімі: Пәні: информатика
Сабақ тақырыбы 7.3. Компьютерлік ойлау

7.3.2 Алгоритмдер

Оқыту мақсаты 7.3.2.1. Алгоритмді программалау тілінде жазу
Сабақ мақсаты

 

 

 

 Барлығы:

Басым көпшілігі:

Кейбіреуі:

Ақпарат көздері

 

 

 

 1. Е.А.Вьюшкова, Н.В.Параскун, Бекетауов,. «Информатика» . Алматы: АРМАН-ПВ-2015ж

2.

Жоспар

 

Жоспарланған уақыт

 

Жоспарланған  жаттығулар Ресурстар
Басталуы

2мин

 

 

 

 

 

3мин

 

І. Кіріспе:

А) Сыныпта психологиялық ахуал жасау, «Болашақ энергиясы» Астана ЭКСПО-2017 бүкіләлемдік көрмесі;

Ә) Сыныпты 3 топқа бөлу,  сары, жасыл, көк түстерді таңдау арқылы сары-Сәуле, жасыл- Қуат, көк-Мөлдір  экспо бойтұмарларының атымен бөлінеді;

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау «Сұрақтар құтысы» әр топ 3 сұрақтан қойып басқа топқа береді. ЕХСЕL бағдарламасы бойынша.

Жақсы әуенмен бейне ролик ЭКСПО тарихы сары, жасыл, көк түстер

 

 

 

 

Ортасы

2 мин

 

 

5 мин

 

 

 

 

 

15 мин

 

 

 

 

 

 

 

10 мин

 

 

5мин

 

 

 

ІІІ. Жаңа сабақ (Сабақтың өзектілігі).

«Желі» сөзі қандай ассоциялармен байланысты? Сөздерді тақтаға жазып шығамыз.

1.      Компьютерлік желі дегеніміз не?

Компьютерлік желі түрлерін, кітаптағы желі түрлерімен сәйкестендіру.

Мысалы: Жергілікті желі-LAN  желісі

2.      Жергілікті компьютерлік желі (желілік адаптер,  желіні баптау)

1.      Топтық жұмыс (Постер қорғау)

1-   топ -Компьютерлік желі

2-   топ -Жергілікті желі

3-   топ — Жергілікті желіде үй тобын баптау

тақырыптарын оқып бір-біріне әңгімелейді

2.      Қажет болған жағдайда мұғалімнен көмек сұрау дағдысы сабақ барысында қолданылады.

 

3.      Компьютердегі тәжірибелік жұмыс. 185 бет (Оқушылардың мүмкіндігіне қарай тапсырмаларды күрделендіру)

Сабақты бекіту сұрақтары:

1.      Өзіңді тексер! (тест сұрақтары)

2.      Сөздік жұмысы

 

 

 

 

 

Презентация

 

 

Оқушылар тақырыпты тыңдап маңызды ақпараттарды қысқаша конспектілейді «Түртіп ал»

—  Білген түсініктерін қорыта отырып, оқулықтағы тақырыпты  топпен оқып талқылайды, бір-біріне түсіндіреді.

Аяқталуы

 

 

 

 

 

5 мин

 

 

 

 

1.      Кері байланыс

 ББҮ

Оқушының негізгі бағасы деңгейлік тапсырмалар мен қосымша тапсырмалар орындауына байланысты қойылады. Қосымша балл алу үшін қосымша сұрақтарға жауап беру немесе толықтырулар жасауы керек.

Бонус — балл тапсырмасы:

1. Сервер, клиент терминдері нені білдіреді?

2.Интернет-провайдер және интернет-трафик дегенді қалай түсінесіңдер? (слайдтағы контексттен қараңдар)

3.LAN, MAN, WAN қысқартылған сөздерінің мағынасын түсіндіріңдер.

Әр оқушыға жеке тұлға ретінде баға беру. (жарайсың, қолыңнан келеді, көп еңбектендің) Бір- біріне баға береді, ұнаған жерлерін айтып пікір таласады

 

2.Үй тапсырмасы:

Келесі сабаққа дайындық тапсырмасы §31 сұрақтарға жауап беру, анықтамаларды жаттау.

183 беттегі Қызықты ақпарат

Рефлексия «Бағдаршам»

Смайликтер, бағалау парағы

 

 

 

 

 

 

 

 

Бағалау парағы

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулық, күнделік

 

Сигналдық карталар

Қосымша ақпарат

 

Саралау — Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Бағалау — оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайыз? Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері

АКТ  құзыреттілігі

Бақылау, итермелеу, қосымша тапсырмалар, ашық және жабық сұрақтар дайындау арқылы дарынды және үлгерімі төмен оқушыларға көмек беремін Бекіту тапсырмаларын даярлау, деңгейлік тапсырмалар, сұрақ – жауап және практикалық жұмыс арқылы. Бағалау парағын критерийлер арқылы жүргізу тиімді, онда негізгісі критерийлерді дұрыс, түсінікті және оқушылармен бірлесе дайындаймын. Сызу, музыка пәндерімен байланыс, көзге жаттығулар орындау, тақырыпқа байланысты слайдттар, қолдану

 

Рефлексия

Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

  Компьютерлік желі, компьютерлік желілердің классификациясы,
сүйендім.
Қорытынды бағамдау