Сымсыз желілер

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Компьютерлік жүйелер мен желілер

Бөлім:  Компьютерлік жүйелер

Мектеп: «Мақталы-5»жалпы орта мектебі

Пән: Информатика

Күні:15.06.2018ж Мұғалімнің аты-жөні, тегі: Ералиева Гулшат Тузеловна
Сынып: 6 Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы Сымсыз желілер
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу

мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.1.3.1-сымсыз  байланыстың  артықшылығын  түсіндіру

 

Сабақтың мақсаты Барлық оқушылар:

Сымсыз байланыстың  артықшылығы туралы  айта  алады.

 

 

Оқушылардың басым бөлігі:

Сымсыз байланысты салыстырмалы түрде талдайды.

Кейбір оқушылар:

Сымсыз  байланыспен  жұмыс істей  алады.

Бағалау критерийі Сымсыз байланыс ұғымын біледі.

Сымсыз байланыстың артықшылығын түсіндіреді және қолдана алады.

Тілдік мақсаттар  
  Пәндік лексика мен терминология:

Wi-Fi, ИК-порт, Роутер, Маршруттауыш, Li-Fi, Транкинг, Желі, Сonnectify,

Диалогтар мен жазу:Сымсыз желіні қалай түсінеміз? Wi-Fi ды пайдалана аласыз ба?

Құндылық   тарға баулу -қарым-қатынас жасау қабілетін арттыру.

-өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау.

-жауапкершілікке баулу.

Пəн аралық байланыс Ағылшын тілі пәні – сөздік

 

Алдыңғы

білім

Интернеттегі   қауіпсіздік
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған жұмыстар

(төменде берілген тапсырмаларды сіздің жоспарларыңызға сәйкес алмастырыңыз)

Ресурстар
Сабақтың басы

 

3 минут

 

 

 

Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесу.Оқушыларды түгелдеу.

Ынтымақтастық  ахуал орнату «Шаттық шеңбері» құру арқылы  оқушылар үлкен шеңберге тұрып,кезектесіп бір-біріне тілек айтады.«Мозайка» әдісі арқылы суреттер қиындысын жинау  арқылы 2 топқа бөлемін.

Жаңа сабақ бастар алдында «Миға шабуыл» әдісі бойынша сұрақ қою арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашып аламын.

-Балалар,қалай ойлайсыңдар,мына суреттерден не көріп тұрсыздар?

Құрастырылған суреттерде не бейнеленгенін сұрау арқылы сабақ тақырыбына назар аударту.Оқушылардың  сурет бойынша әңгімесін  тыңдай отырып,жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру.

Үлестірмелер, оқулық

 

Сабақтың ортасы

 

 

10минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Сымсыз байланыс» Wi-Fi тақырыбы бойынша мағлұматтармен танысырамын.

«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі.Оқушылардың есте сақтау қабілеті сақталады.Өз ойын ашық айта алады.Оқушылардың оқылым, айтылым, тындалым, жазылым дағдылары қалыптасады.

Мәтінмен жұмыс.

Тапсырма:1

1-топ. Wi-Fі. Сымсыз жергілікті желі.

2-топ.USB. Бірнеше қолданушы үшін Интернет байланысы.

Дескриптор:

1.Сымсыз жергілікті желіні түсінеді.

2.Сымсыз желіге қосылу құрылғыларын айтады.

Бағалау: «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» топтық бағалау.Оқушылар топқа өздерінің ойларын жеткізу арқылы бағалайды.

 

Тапсырма:2

«Бекроним»әдісі

Ойлау қабілеті дамиды,сөздік қоры молаяды,жазылым дағдысы қалыптасады.

1-топ. Сымсыз байланыстың даму тарихы туралы не білесіңдер?

 2-топ.Сымсыз байланыстың қандай түрлері бар?

Керекті мағлұматтарды дәптерлеріне жазады.

Өзгелерді тыңдай отырып, өз білімін толықтырады.

Дескриптор:

1.Сымсыз байланыстың даму тарихын біледі

2.Сымсыз байланыстың түрлерін ажырата алады

Бағалау: «Басбармақ» әдісі арқылы бағалау.

 

Тапсырма:3

 «Қорытынды» әдіс тәсілі.

Оқушыларға тапсырма беріледі, бірақ жалғыз «дұрыс»жауаптың бағытында жұмыс істеуден гөрі оқушылар өздерінің мықты және әлсіз тұстарына қарай жауап береді.

1.Сымсыз байланыстың  артықшылығы  қандай?

2.Сымсыз байланыс қалай жүзеге асады?

3.Ноутбукті,смартфонды Wi-Fi сымсыз байланыс желісіне қосып қажетті мәліметтерді тауып, жүктей алады.

Дескриптор:

1.Барлық оқушылар:сымсыз байланыстың артықшылығын біледі.

2.Көптеген оқушылар:сымсыз байланыстың не екенін ажырата алады.

3.Кейбір оқушылар: Ноутбукті,смартфонды Wi-Fi сымсыз байланыс желісіне қосып қажетті мәліметтерді тауып,жүктей алады.

 

Қалыптастырушы бағалау: «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау.Бұл  әдісте түстер көтеріліп,топ жұмыстары бағаланады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Плакаттар,

суреттер,

түрлі-түсті бояғыштар

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Үлестірмелер

 

Компьютер,

Wi-Fi роутер

 

 

 

 

Сабақтың  соңы

5 минут

 

 

 

 

 

2 минут

 

Сабақты қорытындылау: Өтілген тақырыпты қайталау үшін  «ұшақ» әдісі арқылы қорытындылаймын.                                                                     Оқушылар қағаздан ұшақ жасайды. Ұшақ қанатына тақырыпқа қатысты сұрақтар жазып (әр оқушы жеке жазады) І топ оқушылары ІІ топқа, ІІ топ оқушылары І топқа лақтырады.

Үйге тапсырма: Сымсыз желілер тақырыбын оқу.

 

 

«БББ  кестесі» кері байланыс

Білемін Білгім келеді Білдім
     
 

 

 

 

 

 

 

 

Кестелер

Қосымша ақпарат
Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз?

Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Пәнаралық байланыстар Денсаулық және қауіпсіздік АКТ-мен байланыстар Құндылықтармен байланыстар
«Қорытынды»

Оқушыларға тапсырма беріледі бірақ жалғыз «дұрыс»жауаптың бағытында жұымыс істеуден гөрі оқушылар өздерінің мықты және әлсіз тұстарына қарай жауап береді.

1.Сымсыз байланыс дегеніміз не?

2.Сымсыз байланыстың  артықшылықтары.

3.Ноутбукті,смартфонды Wi-Fi сымсыз байланыс желісіне қосып  қажетті мәліметтерді тауып, жүктей алады.

 

 

«БББ  кестесі» арқылы кері байланыс алу.

 

Физика, Ағылшын тілі пәндерімен байланыс

 

Информатика кабинетіндегі қауіпсіздік ережесін сақтау.

Компьютер

Құндылықтар:

— қарым-қатынас жасау қабілеті.

— жауапкершілікке баулу.

Сабақ бойынша рефлексия

 

Осы  мақсаты мен сабақ мақсаты бірбірімен байланысты болады.
Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы,қолжетімді болды ма?Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме?Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен депойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба?

Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?

 

 

 

Жалпы бағалау

Сабақтың ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Сабақтың бұдан да жақсы өтуінене оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетісиіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келес сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?