Негізгі тригонометриялық      тепе-теңдіктерді қолданып есептер шығару

О.Қ.Облысы Отырар ауданы М.Әуезов атындағы  жалпы орта мектеп коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ашық сабақ тақырыбы: Негізгі тригонометриялық

     тепе-теңдіктерді қолданып есептер шығару

 

 

 

 

Пәні: алгебра

Сыныбы: 10”б”

Пән мұғалімі: Нарымбетов Дархан Серікұлы.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2016-2017 оқу жылы

 

 

Алгебра- 10”б” сынып

 

Сабақ тақырыбы: «Негізгі  тригонометриялық  тепе-теңдіктерді қолданып есептер шығару»

Сабақ мақсаты:

1) Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді  есептер шығаруда   пайдалану,АКТ-ны тиімді пайдаланып оқушы білімін жетілдіру, оқушылардың теориялық  білімдерін практикамен  ұштастыра отырып, осы тақырып бойынша есептерді шығару,  жұмыс істеу дағдыларын дамыту.

2) Логикалық ойлау қабілеттерін, білім, біліктерін  дамыта  отырып, өз бетінше оқуға, ізденуге тәрбиелеу, ойын элементтерін пайдаланып,  балалардың іскерлік  қабілеттерін арттыру,  шығармашылықпен жұмыс  істеуге баулу, өмірмен  байланыстылығын жетілдіру

3)  Oқушылардың жауапкершілік сезімін арттыру,  еңбектенуге тәрбиелеу

Сабақ әдісі: деңгейлеп, саралап оқыту,жеке,жұптық,топтық жұмыс жасау.

Сабақ түрі: Аралас сабақ

Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, слайд, плакат, bilimland.kz  сайтының ресурстары.

Сабақтың жоспары:

  • Ұйымдастыру кезеңі:
  • Үй жұмысын тексеру
  • Өткенді пысықтау(bilimland.kz сайтының ресурстары)
  • Білгенге маржан. (топтық жұмыс)
  • Сергіту сәті
  • Жұмбақ шешу
  • Деңгейлік тапсырма (топтық жұмыс)
  • Өзіңді тексер(тест)
  • Сабақты қорытындылау
  • Үйге тапсырма
  • Бағалау

І. Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушылардың сабаққа қатысуын, әзірлігін тексеру,стикер арқылы 3-топқа бөлу,

сабаққа ынталандыру

ІІ. Үй жұмысын тексеру:

472 есеп

 

ІІІ.Өткенді пысықтау:

bilimland.kz  сайтының ресурстарын қолдану,негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктің тұжырымдамасын видео сабақтан көрсету.Осы тақырыпқа арналған жаттығуларды орындату.

 

 

 ІV. Білгенге маржан. (топтық жұмыс)

1) Тригонометриялық функциялардың  ширектердегі таңбалары.

2) Тригонометриялық функциялардың тақ – жұптығы.

3) Тригонометриялық функцияның анықталу облысы мен мәндер облысы.

4) Периодтылығы.

5) Тригонометриялық функциялар тұрғысында жалпы мағұлматтар беру.

6)Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер.

  1. Сергіту сәті (оқушылар видеороликке қарап билейді)

VІ. Жұмбақ шешу «жұмбақты шешіп тапсырманы орындайды»

  1. Тоғыз белбеу, қос жібек

Екі   мұрын,   бір    шүмек.

  1. Жүз   төрт   түйме, он    бір   ине.
  2. Жүз   мүйізі бар, үстінде киізі бар

 

VІІ. Деңгейлік тапсырма (топпен жұмыс)

 

 

 

 

 

 

VІІІ. Өзіңді тексер (жұптық жұмыс жасап оқушылар бір-бірінің жауаптарын тексереді)

  1. Сабақты қорытындылау
  2. Үйге тапсырма: №477,478 есептер

XІ. Бағалау.