Дене мүшелері Сабақ жоспары

 

6                         Тексерілді «__»_______20___ж

      _________

 

 Психолог  маман: Бекназарова Назира

Баланың аты-жөні: _______________________________________________________

Күні: ______________________________________

Тақырыбы: «Дене мүшелері»

Мақсаты: Сезім мүшелерінің қоршаған ортаны тануда, қоғамның дамуында атқаратын рөлін түсіндіру.

Білімділік: Тақырып бойынша түсінік қалыптасытыру, білімін кеңейту.

Түзету-дамытушылық: . Зейінін шоғырландыру. Ақыл-ой, есте сақтау, қабылдау   қабілеттерін дамыту.

Тәрбиелік: Өз-өзіне қызмет етуге,үлкен-кішіні сыйлауға, тазалыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.Табиғатты аялауға үйрету.

Әдіс-тәсілі: түсіндіру, әңгімелеу, сұрақ-жауап, д/ойындар, мазмұнды суреттер.

Көрнекілігі:  жүрекшелер суреті, тақырыптық сурет, текше мен  үлестірмелі  заттар.

       І.Ұйымдастыру кезеңі:

  1. Баламен сәлемдесу;
  2. Сабаққа керекті құрал-жабдықтарын даярлау;
  3. Баланың сабаққа қатысуын белгілеу.

ІІ. Сабақ барысы:

  • Психологиялық түзету жаттығуларды орындау: «Жылы жүрек» бір-бірімізге жылы лебімізді білдірейік.
  • ___________________________________________________________________
  • Тақырып бойынша әңгімелеу: Дене мүшелерімен таныстыру.
  • Дене мүшелерінің атқаратын қызметтерімен таныстыру.
  • Балаға сұрақ қою.
  • Сөздік қорын молайту, жаңа сөздерді құрастыру дағдыларын қалыптастыру.
  • Жаттығулар:
  • «Дене мүшесін суретке қарап ата», «Суреттермен жұмыс», «Бір сөзбен айт», «Мен айтамын сен тап»
  • Сергіту жаттығулары.
  • Ойлау қабілетін дамытуға арналған жаттығулар:

«Не жетіспейді?», «Қайсысы артық?», «Мынау…….?».   

  • Психо- жаттығу
  • Сергіту сәті
  • Дидактикалык ойын: «Кайтала» «Көрсет» «Ата»

ІІІ. Қорытынды

  1. Сұрақтар қою арқылы сабақты бекіту;
  2. Баланы мадақтау.

ІV. Үйге тапсырма.

7                Тексерілді «__»_______20___ж

      _________